Slovenijo centimetri ločili od senzacije

Nogomet 24. Jan 202218:58 > 22:35 3 komentarji

Slovenska futsal reprezentanca je zaključila še drugi dvoboj na letošnjem evropskem prvenstvu, ki ga gosti Nizozemska. Po remiju s Kazahstanom (4:4) v uvodnem krogu so varovanci Tomislava Horvata tudi proti favorizirani Italiji osvojili točko, čeprav je nekaj časa kazalo celo na vse tri. Srečanje proti zahodnim sosedom se je zaključilo z izidom 2:2.

Italijani so ekspresno povedli prek Douglasa Nicolodija. Član Olimpusa Rome je zadel že v 40. sekundi, nato pa so se varovanci selektorja Tomislava Horvata prebudili in na sredini prvega polčasa izenačili.

Teo Turk je izvedel avt z desne strani, žoga pa se je odbila od Alexa Merlima in presenetila italijanskega čuvaja mreže ter končala v mreži. V 13. minuti je s prostega strela močno ustrelil Cainan De Matos, Nejc Berzelak je strel s težavo odbil v kot.

Slovenska reprezentanca je bila več kot konkurenčna, najprej je v 16. minuti z razdalje poskusil Žiga Čeh, minuto kasneje je po prodoru na levi strani nekoliko previsoko meril Matej Fideršek. Čeh je imel v 18. minuti še eno krasno priložnost, z bližine je nastreljal Lorenza Pietrangela. Po prvem polčasu je imela Slovenija pet strelov več (21:16).

Hozjan zabil proti “svojim”

Slovenija je v drugem polčasu pritisnila na nasprotnikova vrata in bila zelo blizu vodstvu, a je Denisu Totoškoviću zadetek preprečila vratnica. V 29. minuti so Italijani na sredini naredili napako, izgubili žogo, Nejc Hozjan je šel sam proti golu in preigral vratarja ter hladnokrvno zadel za 2:1. Sladek gol za člana slovenske reprezentance, ki si kruh služi pri Napoliju.

Dve minuti kasneje se je potrdilo, da je največja grožnja za slovenska vrata Alex Merlim. Italijanski veteran je izvedel prosti strel s kakšnih 12 metrov, pomeril levo od živega zidu ter presenetil Berzelaka.

Berzelak skoraj zrušil sosede

V 36. minuti sta izjemno lepo kombinirala Kristjan Čuječ in Alen Fetić. Slednji se je iz strani po dvojni podaji znašel sam pred Pietrangelom, a meril preveč v levo.

Do konca se izid ni spremenil, je pa imela Slovenija prekrasno priložnost v zadnjih sekundah srečanja, ko so nasprotniki igrali z igralcem več in brez vratarja, Berzelak je degažiral z gola na gol in zadel vratnico. Žoga se je odbila na notranjo stran in ven iz igrišča. Slovenijo so le centimetri ločili od senzacionalne zmage in vseh treh točk.

Lep jubilej za kapetana

Tekma je bila za Igorja Osredkarja že njegova 170. reprezentančna v karieri. Zadnja preizkušnja skupinskega dela Slovenijo čaka v petek, ko se bo merila s Finsko.

Proti Kazahstanu že ovohavali zmago

Obe reprezentanci sta v skupini B turnir na Nizozemskem začeli z remijem. Slovenci so bili proti Kazahstancem na pragu velike zmage, na koncu so se morali zadovoljiti s točko (4:4). Podobno se je zgodilo Italijanom, ki pa so se proti Fincem rešili v predzadnji minuti tekme. Gol za 3:3 je dosegel Cainan de Matos.

Po tekmi sta povedala:

Tomislav Horvat, selektor:
“Ne gre za žalovanje za tremi točkami, ampak čestitam ekipi za točko. Zgodilo se ji je najtežje možno: v 40. sekundi smo prejeli gol, a so se fantje pobrali in odigrali neverjetno tekmo! Od 5. minute naprej so na terenu stiskali Italijo, zato si fantje zaslužijo čestitke. Kaj takega lahko naredi le zelo kvalitetna ekipa. Na koncu je odločil kanček sreče. Ampak bom rekel takole: svoj cilj smo dosegli. Pred zadnjo tekmo predtekmovanja imamo vse v svojih rokah: z zmago gremo med osem v četrtfinale. Zato še enkrat čestitke ekipi.”

Nejc Hozjan:
“Če bi zadnja žoga šla v gol, bi imeli tri točke, tako pa smo tri izgubili. A če bi nam pred tekmo kdo ponudil točko proti Italiji, bi to takoj podpisali. Nas pa je vodilni gol Italije malce šokiral, tega nismo pričakovali. Smo potem poravnali in bili tri četrtine boljši tekmec, več priložnosti za gol smo si ustvarili. Na koncu so Italijani žal izenačili, a moramo biti zadovoljni tudi z remijem.”