Šeško je dosegel nov gol, Gorenc Stanković potopil Austrio

Nogomet 10. Apr 202218:02 > 21:39 0 komentarjev

Danes je RB Salzburg v avstrijskem prvenstvu Austrio v Celovcu premagal s kar 6:0. Enega od šestih golov za goste je zabil 18-letni slovenski reprezentant Benjamin Šeško. V polno je pri severnih sosedih meril še en slovenski reprezentant. Jon Gorenc Stanković je zabil edini gol pri zmagi graškega Sturma nad dunajsko Austrio.

Benjamin Šeško je današnjo tekmo v Celovcu – tako kot Rajko Rep, ki je v domači ekipi na igrišče prišel v 71. minuti – začel na klopi, na igrišče pa vstopil v 61. minuti. Dvajset minut pozneje je zabil gol in postavil končni izid.

To je bil četrti prvenstveni gol slovenskega nogometnega dragulja v tej sezoni avstrijskega prvenstva in deveti skupno za Salzburg v vseh tekmovanjih.

Jon Gorenc Stanković je bil junak pomembne zmage Sturma v Gradcu, kjer je z 1:0 padla dunajska Austria. Slovenski vezist, ki je pri Sturmu nosil kapetanski trak, je v 51. minuti dosegel edini zadetek na tekmi.

Dunajski Rapid je danes z 2:1 premagal Wolfsberger, Dejan Petrović pa zanj zaradi okužbe z novim koronavirusom ni igral.

Že včeraj sta s Tirolom zaigrala Žan Rogelj in Sandi Ogrinec. Doma sta z 0:3 izgubila proti Altachu. Rogelj je odigral vso tekmo, Ogrinec, ki je v Avstrijo iz ljubljanskega Brava prišel pozimi, pa je bil na igrišču do 69. minute in se v statistiko vpisal z rumenim kartonom.

V ligi za prvaka premočno vodi Salzburg, ki ima 12 točk prednosti pred Sturmom na drugem mestu. Rapid ima 17 točk manj od Salzburžanov in je četrti.