Hat-trick v 22 minutah: Ronaldo blestel na Sardiniji!

Nogomet 14. Mar 202120:17 > 20:20 0 komentarjev
REUTERS/Alberto Lingria

Nogometaši Juventusa so v 27. krogu Serie A v gosteh z rezultatom 3:1 in hat-trickom Cristiana Ronalda premagali Cagliari.

Po tem, ko je Cristiano Ronaldo z Juventusom med tednom izpadel v osmini finale lige prvakov proti Portu je na Sardiniji blestel in izlil ves svoj bes zaradi nepričakovanega izpada iz elitnega evropskega tekmovanja.

Mrežo domačih je zatresel v 10., 25. in 32. minuti. Drugi zadetek na tekmi je prišel iz enajstmetrovke. Skupno je s 23 goli vodilni strelec v Serie A. Prvi zasledovalec je Romelu Lukaku, ki ima štiri manj. Za Cristiana Ronalda je bil to že 57. hat-trick v karieri.

Gostom je sicer rutinsko zmago pokvaril zadetek v 61. minuti potem, ko je za Cagliari gol dosegel Giovanni Simeone. Sin trenerja madridskega Atletica je poskrbel za praktično edino zanimivost v drugem polčasu, ki ni prinesel prav veliko navdušenja.

Stara dama iz Torina, ki brani naslov prvaka je s 55 točkami na tretjem mestu lestvice. Za vodilnim Interjem, ki ima eno odigrano tekmo več zaostaja deset  točk. Ekipa Andrea Pirle se bo v naslednjem krogu 21. marca pomerila proti Beneventu.

Cagliari je z 22 točkami na 22. mestu. Pred cono izpada ima dve točki prednosti. V naslednjem krogu bodo 20. marca gostovali pri Spezii.