Španci slavijo novega zvezdnika, visoka zmaga Hrvaške (VIDEO)

Nogomet 8. Sep 202322:30 > 22:50 0 komentarjev
Lamine Yamal

Danes nas spet čaka izjemno pester nogometni večer na Sportklubu. Začel se je v Gruziji, kjer je Španija slavila s kar 7:1. Zablestel je Lamine Yamal, ki je ob debiju pri vsega 16 letih in 57 dneh že zabil zadetek v članskem dresu. S kar 5:0 je slavila Hrvaška, ki je bila boljša od Latvije, Portugalska pa je z minimalno razliko 1:0 ugnala Slovaško.

Španija ima novega zvezdnika. Lamine Yamal je s 16 leti in 57 dnevi starosti postal najmlajši članski nogometni reprezentant Španije, ob svojem debiju pa je dosegel tudi zadetek.

Pred tem je naziv najmlajšega reprezentanta držal njegov moštveni soigralec pri Barceloni Gavi, ki je za državno reprezentanco prvič zaigral leta 2021, ko je napolnil 17 let in 62 dni starosti.

Zadetek Yamala:

Hrvaška je na domačem igrišču Latvijo premagala kar s 5:0. Blestel je Bruno Petković z dvema goloma in asistenco v prvem polčasu. Hrvati so s sedmimi točkami na drugem mestu v skupini G, a z dvema odigranima tekmama manj od vodilne Turčije, ki je tokrat le remizirala z Armenijo.

Goli s tekme Hrvaška – Latvija:

Reprezentanca Bosne in Hercegovine jev skupini J z 2:1 ugnala Lihtenštajn, trenutek tekme pa je pripadel gostom. Izjemen zadetek je namreč za znižanje rezultata v 21. minuti dosegel Sandro Wolfinger.

Gol Lihtenštajna:

V isti skupini je slavila tudi Portugalska. Mož odločitve na tekmi proti Slovaški je bil Bruno Fernandes.