Napoli po remiju na milanskem derbiju ostaja na vrhu

Nogomet 7. Nov 202122:45 > 22:52 0 komentarjev

Osrednja tekma 12. krog v italijanski Serie A je bil mestni derbi med Milanom in Interjem. Končal se je z rezultatom 1:1. Na stadionu San Siro smo sicer spremljali dobro tekmo, kjer ni manjkalo iskric. Za to je poskrbel med drugim tudi Hakan Calhanoglu, ki je izkoristil enajstmetrovko v 11. minuti. Sedanji nogometaš Interja je namreč še v lanski sezoni igral za rossonerre. Izenačil je Stefan de Vrij z avtogolom, Inter pa je imel na voljo še eno enajstmetrovko, ki pa je Lautaro Martinez ni izkoristil. Milan je sedaj drugi na lestvici, ima enako število točk kot vodilni Napoli, črno modri zaostajajo sedem točk in so na tretjem mestu.

Nedeljsko dogajanje v Serie A je odprla presenetljiva zgodnje-popoldanska zmaga Venezie nad Romo (3:2). Pri domačih je celoten prvi polčas odigral slovenski reprezentant, Domen Črnigoj. Bologna je z zadetkom Marka Arnautovića slavila v Genovi proti Sampdoriji, Udinese pa je premagal Sassuolo. Vid Belec je v svoji mreži pobral tri žoge. Lazio je bil od Salernitane namreč boljši s 3:0. Napoli ni uspel streti Verone, ki je tekmo končala z deveterico.

Že v soboto so nogometaši Juventusa z 1:0 ugnali Fiorentino. Firenčani so od 73. minute igrali z igralcem manj, vseeno pa Juventusu ni uspelo prebiti obrambnega zidu. Vse do 91. minute, ko je Juan Cuadrado zadel za zmago in pomembne tri točke za staro damo. Atalanta Josipa Iličića je premagala Cagliari z 2:1, Iličić pa je igral od 63. minute.