Rimljani v prestolnici Lombardije vstali od mrtvih

Nogomet 9. Jan 202320:35 0 komentarjev

Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović je v 17. krogu italijanskega prvenstva gostoval pri Laziu in z golom Romuna Razvana Marina globoko v sodnikovem dodatku prišel do remija. Praznih rok sta v soboto ostala Jaka Bijol in Sandi Lovrić, ki sta z Udinesejem klonila pri Juventusu z 0:1. Veliki derbi med AC Milanom in Romo se je končal brez zmagovalca (2:2).

Vrhunec nedeljskega sporeda je bil derbi Milana in Rome, ki je prinesel razburljiv razplet. Pierre Kalulu je Milančane popeljal v vodstvo v 30. minuti, na 2:0 je v 77. povišal Tomasso Pobega. Kazalo je, da bodo domači tako zanesljivo prišli do treh točk, toda Roger Ibanez je v 87. minuti vrnil nekaj upanja Rimljanom, ki so nato prek Tammyja Abrahama izid še izenačili v 94. minuti.

Italijansko prvenstvo, 17. krog:

Sobota, 7. januar:
Fiorentina – Sassuolo 2:1 (0:0)
Saponara 48., Gonzalez 90+1./11-m; Berardi 57./11-m

Juventus – Udinese 1:0 (0:0)
86. Danilo
(Jaka Bijol je za Udinese odigral celotno srečanje, Sandi Lovrić pa je bil menjan v 70. minuti.)

Monza – Inter 2:2 (1:2)
Ciurria 11., Caldirola 90+3.; Darmian 10., Martinez 22.