Inter po zmagi na mestnem derbiju že italijanski prvak

Nogomet 21. Apr 202422:00 > 22. Apr 2024 22:44 0 komentarjev
Inter Milan

Nogometaši Interja so pet krogov pred koncem prvenstva dvajsetič postali italijanski prvaki. Naslov so osvojili na milanskem derbiju 'della Madonnina' proti AC Milanu. Slavili so z 2:1.

Inter, ki je na 33 tekmah izgubil le enkrat oziroma je neporažen v serie A od septembra ali 27 tekem v nizu, ima 86 točk, AC Milan na drugem mestu pa je ostal pri 69.

Inter bo v novi sezoni nastopil z dvema zvezdicama na dresu, saj je to njegov dvajseti naslov. Sedem jih je osvojil v tem stoletju, nazadnje v sezoni 2020/21.

Za Inter sta zadela Francesco Acerbi v 18. minuti in Marcus Thuram na začetku drugega polčasa, za domače pa je bil v 80. minuti natančen Fikayo Tomori. To je bila šesta zaporedna zmaga Interja proti AC Milanu.

Poleg derbija na stadionu San Siro je bila danes v Italiji odigrana še ena tekma. Bologna je naredila velik korak k nastopu v ligi prvakov v prihodnji sezoni. V gosteh je premagala neposrednega tekmeca Romo s 3:1.

Bologna doslej še ni igrala v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Pred Atalanto na šestem mestu ima osem točk prednosti, od Rome na petem mestu pa se je oddaljila za sedem točk.