Madridčani na krilih Viniciusa do velikega remija

Evropa 30. Apr 202422:50 > 22:55 2 komentarja

Prva polfinalna tekma lige prvakov med Bayernom iz Münchna in Real Madridom na Allianz Areni se je končala brez zmagovalca (2:2). V sredo bo na sporedu še obračun Borussie Dortmund in Paris Saint-Germaina.

Pred povratno tekmo naslednjo sredo sta ekipi poravnani. Bayern bo lovil 12. finale, v dosedanjih 11 je šestkrat slavil, Real pa je v igri za 15. naslov, v finalu pa je doslej igral 17-krat.

Münchenčani so sicer dvoboj začeli bolje in si priigrali nekaj lepih priložnosti. Leroyu Saneju je že v prvi minuti Andrij Lunin obranil strel z levico, poskus Harryja Kana iz sredine igrišča je v deveti minuti zletel prek vrat, Jamal Musiala pa je bil v 12. iz ugodnega položaja nenatančen.

Real je povedel iz prve prave priložnosti v 24. minuti, ko je sijajno podajo Tonija Kroosa v vodstvo pretvoril Vinicius in kaznoval za trenutek nepozorno obrambo Bayerna.

Do konca prvega polčasa je imel Real vse pod nadzorom, Bavarci pa so vse redkeje prihajali do ugodnih položajev. Kane je v 42. minuti zgrešil iz prostega strela.

V drugem polčasu je Real najprej zapretil iz protinapada, Kroosu pa je zadetek v 51. minuti z atraktivno obrambo preprečil Manuel Neuer.

Bayern je nato pritisnil, a vseeno nenadejano prišel do izenačenja v 53. minuti. Sane je preigraval, močno sprožil in ob bližnji vratnici premagal nekoliko slabše postavljenega Lunina.

Vsega tri minute kasneje so Bavarci prišli do enajstmetrovke, ko je Lucas Vazquez storil prekršek po preigravanju Musiale. Kane je najstrožjo kazen zanesljivo pretvoril v vodstvo domačih.

Bayern je bil v 67. minuti dvakrat blizu tretjemu zadetku. Kanu je najprej drugi zadetek preprečilo posredovanje španske obrambe, Eric Dier pa je kljub neoviranemu strelu z glavo meril preveč po sredini, da bi po kotu premagal Lunina.

Obe zasedbi sta imeli v nadaljevanju nekaj lepih priložnosti, Real pa je v 83. minuti prišel do enajstmetrovke, ko je Kim Min-jae zrušil Rodryga. Odgovornost je prevzel Vinicius in dosegel drugi gol na tekmi ter postavil končni izid 2:2.

Kylian Mbappe

Bo PSG-ju uspel veliki met?

Borussio Dortmund od prve uvrstitve v finale lige prvakov po sezoni 2012/13 loči le še 180 minut. Nemci se bodo pomerili z ekipo PSG-ja, ki je pretekli konec tedna že slavila v domačem prvenstvu, Parižani lahko tako vse sile usmerijo v najelitnejše klubsko tekmovanje.

Varovanci Edina Terzića na tako veliko tekmo prihajajo s slabo popotnico, saj so v soboto v bundesligi izgubili proti Leipzigu s 4:1, kar zdaj pomeni, da je sedaj edina pot, da bi rumeno-črni zaigrali v ligi prvakov tudi prihodnjo sezono tako, da slavijo v letošnji sezoni. Premagati PSG ne bo lahka naloga, saj Dortmundu to dvakrat ni uspelo, ko sta si v tej sezoni delila skupino (remi in poraz), čeprav varovanci Nemci v evropskih tekmovanjih še niso izgubili doma proti francoskim velikanom.

PSG, ki še naprej vlada v Franciji, se še naprej izmika lovorika v ligi prvakov. Je letos napočil čas, ko bodo Kylian Mbappe in druščina dvignili najbolj zaželeno trofejo?

Na stadionu Westfalen gledalci lahko pričakujejo veliko zadetkov, saj sta na 12 od zadnjih 13 gostujočih tekem Parižanov obe ekipi dosegli vsaj en zadetek.

Liga prvakov, polfinale, prvi tekmi

Torek, 30. april:

Bayern München — Real Madrid 2:2 (0:1)
Sane 53, Kane 57./11-m; Vinicius Jr. 24., 83./11-m

Sreda, 1. maj:

21.00 Borussia Dortmund — PSG

Povratni tekmi bosta na sporedu 7. in 8. maja. Finale bo 1. junija na londonskem Wembleyju.