Vroča kri in delitev točk na italijanskem derbiju

Nogomet 24. Okt 202122:40 > 22:48 0 komentarjev
Handanović je prejel gol v 89. minuti. Foto: Guliverimage.

Deveti krog italijanske Serie A je vrhunec doživel v nedeljo zvečer, ko sta se v Derbyju d'Italia pomerila Inter in Juventus. Nerazzurri so povedli že v 17. minuti, ko je bil natančen Edin Džeko. Torinčani so v nadaljevanju napadli, v zadnjih minutah pa z enajstmetrovke vendarle izsilili točko. Simeone Inzaghi je moral zaradi jeze predčasno zapustiti igrišče. Juventus je tako prekinil niz štirih zaporednih zmag. Že popoldne je Atalanta Josipa Iličića proti Udineseju pol ure pred koncem povedla, potem pa izenačujoči zadetek prejela v sodniškem dodatku.

V nedeljo je bil na delu tudi Jose Mourinho, ki je z Romo prekinil neverjeten niz vodilnega Napolija, ki se je po osmih krogih kot edina ekipa v najmočnejših evropskih ligah lahko pohvalila s 100 odstotnim izkupičkom, proti Rimljanom pa vpisala prvi remi (0:0).

Že v soboto sta Petar Stojanović in Leo Štulac z Empolijem premagala Salernitano Vida Belca. Domen Črnigoj je z Venezio izgubil pri Sassuolu. Milan pa je v gosteh s 4:2 odpravil Bologno, ki je tekmo končala z devetimi nogometaši. Zlatan Ibrahimović je najprej dosegel avtogol, za konec pa zadel še v pravo mrežo.

Italijansko prvenstvo, 9. krog:

Petek, 22. oktober:
Torino – Genoa 3:2 (2:0)
Sanabria 14., Pobega 31., Brekalo 77.; Destro 69., 3:2 Caicedo 81.

Sampdoria – Spezia 2:1 (2:0)
Gyasi 15./ag., Candreva 36.; Verde 90+5.

Sobota, 23. oktober:
Salernitana – Empoli 2:4 (0:4)
Ranieri 48., Ismajli 58./ag; Pinamonti 2., 45., Cutrone 11., Strandberg 13./ag,
Vid Belec (Salernitana) je branil celo tekmo. Petar Stojanović je za Empoli igral v prvem polčasu in v 33. minuti prejel rumeni karton. Leo Štulac je za Empoli vstopil v 72. minuti.

Sassuolo – Venezia 3:1 (1:1)
Berardi 37., Henry 50./ag, Frattesi 67.; Okereke 32.
Domen Črnigoj je za Venezio igral do 58. minute, v 9. minuti je prejel rumeni karton.

Bologna – Milan 2:4 (0:2)
Ibrahimović 49./ag, Brarrow 52.; Leao 16., Calabria 35., Bennacer 84., Ibrahimović 90.
RK: Soumaro 20., Soriano 58. (oba Bologna)