Južna Koreja po dramatičnem preobratu v polfinale, tam tudi Jordanija (VIDEO)

Nogomet 2. Feb 202419:15 > 19:29 1 komentar
Veliko veselje Južnokorejcev po zmagi. FOTO: Profimedia.

Jordanska nogometna reprezentanca si je kot prva priigrala polfinale azijskega prvenstva v Katarju. V Al Rajanu so Jordanci z 1:0 izločili Tadžikistan. V polfinalu se bo Jordanija v torek merila z Južno Korejo, ki je v Al Vakri po podaljšku z 2:1 premagala Avstralijo.

V prvem četrtfinalu se je Jordanija, 87. reprezentanca z lestvice Mednarodne nogometne zveze, v svoj prvi polfinale azijskega prvenstva prebila po avtogolu Vahdata Hanonova v 66. minuti.

S tem se je končala pot presenečenja turnirja Tadžikistana, 106. reprezentance s svetovne lestvice. Obračun pred 36.000 gledalci je bil sicer zelo izenačen.

Gol Jordanije za zmago:

Drama na derbiju med Avstralijo in Južno Korejo

V drugem četrtfinalu so Korejci, ki jih vodi nekdanji nemški reprezentant Jürgen Klinsmann, kot prvi zadeli v 31. minuti, a iz prepovedanega položaja, je pa na drugi strani Craig Goodwin povedel Avstralce v vodstvo v 42. minuti.

Ko je kazalo, da bo to tudi edini gol na tekmi, na kateri so imeli Avstralci precej več strelov, Korejci pa precej več žogo v posesti (približno 70 odstotkov časa), pa je v 94. minuti Južna Koreja prišla do enajstmetrovke. To je izvedel Hwang Hee-chan in izid v šesti minuti dodatka poravnal ter izsilil podaljšek.

V tem je v 104. minuti kapetan in prvi zvezdnik Južne Koreje Heung-min Son zadel s prostega strela z leve strani za končnih 2:1. Tako najstrožjo kazen kot ta prekršek je zakrivil Lewis Miller. Ob koncu prvega dela podaljška so Avstralci ostali še brez izključenega Aidena O’Neilla.

Vsi goli s tekme Južna Koreja – Avstralija:

Katanec pred izzivom kariere: Ničesar nimamo za izgubiti

V soboto bosta še preostala četrtfinala, ob 12.30 bosta igrala Iran in Japonska, ob 16.30 pa še gostitelj in branilec naslova Katar ter Uzbekistan, ki ga vodi Srečko Katanec. Zmagovalca teh dveh tekem se bosta nato merila v sredinem polfinalu.

“Moja naloga je pripraviti ekipo najbolje, kot jo lahko. Skupaj smo dve leti in pol in če zdaj igralci ne vedo, kako igrati, potem je nekaj narobe. Ampak prepričan sem, da vedo. Vedo tudi, da moramo biti organiziran,” je katarska tiskovna agencija QNA navedla Katanca pred obračunom s Katarci.

“Smo dobri, imam lepo skupino igralcev. Fantje morajo biti samozavestni. Prišli smo do četrtfinala, jutri pa je nov izziv. Ničesar nimamo za izgubiti. Če bodo igralci dali vse od sebe, bom zadovoljen,” je dodal slovenski strateg.