Kanarčki zaprhutali za mirnejši reprezentančni premor (VIDEO)

Nogomet 8. Okt 202322:23 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v 12. krogu Prve lige Telemach premagali Aluminij s 4:1 (3:0).

Koprčani nadaljujejo niz brez poraza, to je bila sedma tekma zapovrstjo, na kateri niso izgubili. Tokrat so vpisali kar gladko zmago proti Aluminiju, ki je na Obalo prišel s popotnico dveh zmag v nizu.

Toda izbranci Zorana Zeljkovića so praktično že po dobre pol ure naredili dovolj za novo zmago, s katero so najtesnejši zasledovalci vodilnih Celjanov (ti bodo morali jesenski del igrati brez svojega prvega strelca Aljoše Matka, ki si je v soboto zlomil stopalnico). Aluminij je osmi.

Koprčani so hitro povedli, v tretji minuti je bil uspešen Timothe Nkada, ki je streljal z desne strani in z diagonalnim strelom ugnal mladega gostujočega vratarja Jana Petka.

Ta je moral v deveti minuti pobrati še eno žogo iz svoje mreže, za 2:0 je zadel Bede Osuji, ko je z glavo unovčil lepo podajo Luke Vešnerja Tičića z desne strani.

V 16. minuti Osuji ni bil dovolj natančen in žogo poslal malce čez gol, neuspešen pa je bil tudi deset minut pozneje, ko je bil sam pred Petkom, ki je dobro posredoval tudi v 34. minuti po novem poskusu Nkade.

Še v isti minuti pa je spet klonil, ko ga je z volejem z leve strani kazenskega prostora premagal še Franjo Prce. Kidričani v prvem delu niso bili nevarni.

Žarek upanja, ki je takoj ugasnil

So pa drugi polčas začeli nekoliko odločneje, v 57. minuti pa prišli do enajstmetrovke po prekršku Vešnerja Tičića nad Jovanovićem. V 59. minuti je z bele pike streljal Gašper Jovan in zanesljivo premagal Klemna Hvaliča, ki je tokrat dobil priložnost v koprskih vratih namesto Jana Koprivca.

V 64. minuti je imel Jovan priložnost še za zmanjšanje zaostanka, vendar je izgubil dvoboj ena na ena s Hvaličem. Takoj zatem je to kaznoval Osuji, ko je z nekaj sreče zadel iz bližine za 4:1.

V 76. minuti so Kidričani zadeli prečko z roba kazenskega prostora, v 93. minuti pa še enkrat zadeli iz bližine prek Sandra Jovanovića, a so sodniki po pregledu posnetka zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Koper bo v 13. krogu 22. oktobra gostoval pri Muri, Aluminij pa bo gostil Radomlje.

KONEC TEKME

93. minuta: Aluminij je v sodnikovem podaljšku le omilil poraz, zadel je Jovanović, a so sodniki s pomočjo VAR-a zadetek razveljavili.

76. minuta: Po kotu bi “šumarji” skoraj spet znižali. Žoga se je odkotalila izven šestnajstmetrskega prostora, prihitel je Gorenak, sprožil “na polno” in zadel prečko.

66. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Spet s eje v listo strelcev vpisal Osuji. Nigerijec je bil pred vratarjem Petkom dovolj zbran, da je žogo zrinil čez črto. Sedemnajsti gol zanj v dresu Kopra in že 31. v Prvi Ligi Telemach.

64. minuta: Čudovito podajo v kazenski prostor je po napaki Pabaia od Jovanovića dobil Jovan, ki je imel za premagati le še Hvaliča, ga želel z desnico premagati med nogami, a je bil vratar Hvalič na mestu.

59. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOL! Aluminij je znižal prednost domačih. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Gašper Jovan.

57. minuta: Vešner Tičić je v kazenskem prostoru spotaknil Jovanovića. Sodnik ni niti sekundo razmišljal in pokazal na belo piko.

POLČAS

43. minuta: Najlepša priložnost za rdeče v prvem polčasu. Po desni strani je “potegnil” Sandro Jovanović, žogo po tleh spravil na sredino do Gala Gorenaka, ki je sprožil “iz prve” in ogrel dlani Klemna Hvaliča.

34. minuta: GOOOOOOOOOOOL! Bravurozen volej Franja Prceta, ki je po kotu poskusil naravnati svojo levico in idealno zadel med (oziroma pod) Petka in vratnico.

26. minuta: Nkada predstavlja “možgane” koprske zasedbe. Na približno 25 metrih od vrat Aluminija je lepo opazil prodirajočega Osujija in mu po tleh podal tik pred gol, Nigerijec pa je nastreljal vratarja gostov Jana Petka.

17. minuta: Obramba gostov “plava”. Spet je do strela v kazenskem prostoru z levico prišel Osuji in pomeril tik nad prečko.

14. minuta: Slabo posredovanje Ahmeda Ankraha, toda nogometaš iz Gane na njegovo srečo ni bil zandji mož, tako da je obramba domačih njegovo slabo posredovanje “počistila”.

9. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOL! Koprčani so povečali prednost, Luka Vešner Tičić je z desne podal pred gol, kjer se je izvrstno znašel Bede Osuji.

3. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! V polno je meril Thimothe Nkada, ki mu je v kazenski prostor podal Mark Pabai.

ZAČETEK SREČANJA

FC Koper – NK Aluminij 4:1 (3:0)

Stadion Bonifika,

sodniki: Jazbec, Praprotnik, Mikača.

Strelci: 1:0 Nkada (3.), 2:0 Osuji (9.), 3:0 Prce (34.), 3:1 Jovan (59./11 m), 4:1 Osuji (65.).

Koper: Hvalič, Pabai (od 84. Hrvatin), Mittendorfer, Prce, Pavlović, Vešner Tičić, Ankrah, Orazov (od 67. Groznica), Barišić (od 84. Ruedl), Osuji (od 90. Marsetič), Nkada (od 67. Jelenič).

Aluminij: Petek, Jovan, Koblar, Zeljković, Šubarić (od 69. Kosi), Martić (od 76. Schaubach), Jagić, Maružin (od 46. Baskera), Gorenak (od 76. Bilji), Susso (od 84. Skiba), Jovanović.

Rumeni karton: Martić.