Katalonsko-torinski derbi v Dončićevem mestu brez zmagovalca

Nogomet 27. Jul 20228:05 0 komentarjev

Nogometaši Barcelone so na prijateljski tekmi v Dallasu remizirali z Juventusom iz Torina z 2:2, potem ko sta po dva gola dosegla Ousmane Dembele in Moise Kean. Tudi madridski Real je v San Franciscu v okviru priprav v ZDA igral neodločeno z mehiško Americo (2:2).

Francoz Ousmane Dembele je za Katalonce zadel v 34. in 40. minuti, za Juventus pa je bil v 39. in 51. uspešen Italijan Kean. Barcelona je bila sicer bližje zmagi, v 68. minuti je v razmaku nekaj sekund dvakrat zadela okvir vrat preko Raphinhe in Ansuja Fatija, vendar do spremembe izida ni prišlo.

Nova okrepitev blaugrane Poljak Robert Lewandowski, ki ga bodo v klubu uradno predstavili na stadionu Cam Nou 5. avgusta, je v barvah katalonskega moštva igral dobro uro, a se ni vpisal med strelce.

To je bila druga tekma poljskega napadalca v barvah katalonskega velikana. Pred tremi dnevi je igral v prvem polčasu tekme proti Real Madridu v Las Vegasu. Četrti el Clasico v zgodovini zunaj Španije se je končal z zmago Barcelone z 1:0. Edini zadetek je dosegel Brazilec Raphinha, prav tako nova okrepitev kluba.

Prijateljska tekma:

Barcelona – Juventus 2:2 (2:1)

Dembele 34., 40.; Kean 39., 51.

Med turnejo po ZDA bo Barcelona odigrala še eno tekmo, ko se bo 31. julija pomerila z New York Red Bulls.

V Kaliforniji pa sta se pomerila evropski in španski prvak Real Madrid ter America in odigrala 2:2. Za špansko ekipo sta zadela veterana Karim Benzema in Eden Hazard, najbolje plačani igralec la lige.

Real Madrid bo ameriško turnejo končal s sobotno tekmo proti Juventusu v Pasadeni.

Real Madrid – Club America 2:2 (1:1)

Benzema 22., Hazard 55./11-m; Martin 5., Fidalgo 82.