Kepa Arrizabalaga rešil Chelsea pred enajstmetrovkami

Nogomet 5. Feb 202217:51 0 komentarjev

Chelsea, ki se odpravlja na svetovno klubsko prvenstvo, zadnje tekme pred odhodom ni odigral najbolje. Proti angleškemu tretjeligašu Plymouthu se je dolgo časa mučil. Tekma se je zavlekla v podaljške, kjer so imeli gostje celo priložnost izenačiti. Toda junak Londončanov je bil vratar Kepa Arrizabalaga, ki je ubranil enajstmetrovko in poskrbel, da prišlo do senzacije.

Podobno kot West Ham se je tudi Chelsea v Londonu mučil za uvrstitev v peti krog FA pokala, saj so na Stamford Bridgeu z 2:1 šele po podaljšku izločili tretjeligaša Plymouth.

Macaulay Gillesphey je Plymouth popeljal v vodstvo, Cesar Azpilicueta pa je tik pred koncem polčasa z natančnim zaključkom z glavo izenačil.

Toda Chelsea v 90 minutah ni mogel prišel do zmage. Tudi po zadetku Marcosa Alonsa ob koncu prvega polčasa podaljška je imel Plymouth še eno priložnost za izenačenje.

Toda vratar Kepa Arrizabalaga je ubranil enajstmetrovko, ki jo je izvajal Ryan Hardie, potem ko je nad napadalcem Plymoutha storil prekršek Malang Sarr.