Anderlecht potopil rumeno podmornico

Evropa 16. Mar 202323:00 > 23:24 0 komentarjev

Nogometaši Genta so prvi četrtfinalisti evropske konferenčne lige. V sredini povratni tekmi osmine finala so v gosteh s 4:1 premagali Istanbul Basaksehir in se s skupnim izidom 5:2 uvrstili v nadaljevanje tekmovanja. Preostale tekme so bile na sporedu v četrtek. Po popoldanskih obračunih so bili znani še trije potniki v četrtfinale, napredovanje so si zagotovili Lech Poznanj, Fiorentina in Basel, slednji šele po enajstmetrovkah. Zvečer pa so se napredovanja veselili še AZ Alkmaar, Anderlecht, West Ham in Nica.

Belgijska zasedba je na domačem terenu igrala 1:1, na povratni tekmi pa je hitro pokazala, da turški ekipi ne bo dovolila priložnosti za zmago. Gent je vse opravil v le štirih minutah, junak dvoboja pa je postal Nigerijec Gift Orban.

Poskrbel je za hat-trick v zgolj štirih minutah (od 31. do 34.), za piko na i odličnemu prvemu delu pa je nato zadel še Hugo Cuypers. V nadaljevanju so gostje brez težav zadržali visoko vodstvo, za domače je zgolj lepotni popravek dosegel Adnan Januzaj tik pred koncem tekme.

Laziu na gostovanju pri nizozemskem AZ Alkmaarju ni uspelo popraviti spodrsljaja s prve tekme v Rimu. Tudi tokrat so Nizozemci zmagali z 2:1. Italijani so z golom Felipeja Andersona povedli, Jesper Karlsson in Vangelis Pavlidis sta poskrbela za preobrat.