Beltinci niso izkoristili spodrsljaja Nafte (VIDEO)

Nogomet 19. Nov 202315:26 > 15:45 1 komentar

Nafta 1903, vodilna ekipa 2. SNL, je v 18., zadnjem jesenskem krogu nekoliko nepričakovano zabeležila tretji poraz v sezoni. V Ljubljani je morala priznati premoč Iliriji 1911, ekipi z dna lestvice, ki je bila boljša z 2:1.

Spodrsljaja sosedov niso izkoristili Beltinci Klima Tratnjek, na gostovanju pri kranjskemu Triglavu so izgubili z 1:2. Po prvem polčasu so z golom Henrika Nergutija vodili, nato pa je domačim uspel preobrat. Gola sta dosegla Kristian Dakič in Veron Šalja v 86. minuti z enajstmetrovke.

Poleg Triglava je pomembno zmago, da še ohrani dosegljiv zaostanek za vodilnimi tremi ekipami zabeležila tudi Gorica, z 2:0 je bila boljša od velenjskega Rudarja.

Že v petek je Krka z 2:1 ugnala Dravinjo.

V nedeljo je Bistrica z 1:0 ugnala Dekane, Primorje pa ni uspelo premagati Brinja. Tekma v Ajdovščini se je končala z 1:1. Primorje je zapravilo priložnost, da se približa vodilnima ekipama. Ajdovci se nahajajo na tretjem mestu, za vodilno Nafto zaostajajo za 6, za Beltinci pa za 3 točke.