Kurtić zadeva kot za stavo, v Grčiji je postavil rekord

Nogomet 15. Dec 202119:00 > 19:01 0 komentarjev
Jasmin Kurtić še naprej navdušuje v dresu Paoka. FOTO: Guliverimages.

Strelska forma Jasmina Kurtića, odkar je poleti iz Italije odšel v Grčijo, ne pojenja. Tokrat je bil z dvema goloma junak Paokove prvenstvene zmage s 4:0 v gosteh pri Giannini. Slovenski reprezentant je popravil svoj strelski rekord.

Jasmin Kurtić, ki je sicer osrednji vezist, čigar osrednja še zdaleč naloga ni zabijanje golov, je v življenjski formi.

Potem ko je za Paok v polno meril že pri nedeljski zmagi nad Lamio z 2:1, se je danes na tekmi 14. kroga grške Super lige pri zmagi nad Giannino s 4:0 izkazal z dvema goloma. Najprej je v 31. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 1:0. V 63. minuti je z golom iz igre po njegovi zaslugi Paok vodil že z 2:0.

Kurtić in soigralci so na koncu zmagali s 4:0, slovenski reprezentant pa je bil na igrišču od prve do 74. minute. Paok je po 14 krogih pri 25 točkah in na tretjem mestu prvenstvene lestvice, na tretjem mestu pa je tudi Kurtić, in sicer lestvice strelcev najboljše grške nogometne lige.

Izkušeni slovenski vezist, ki je seveda najboljši strelec Paoka, je že pri sedmih prvenstvenih v tej sezoni, kar je njegov rekord. Do zdaj je v eni sezoni dosegel največ šest prvenstvenih golov. To mu je uspelo dvakrat. V sezonah 2015/16 in 2017/18 v prvi italijanski ligi. Prvič kot članu Atalante, drugič pa Spala.

Kurtić je sicer pri osmih golih za Paok v 22 nastopih. Enkrat je v polno meril v pokalnem tekmovanju. Grki so sicer v igri tudi v Konferenčni ligi, v kateri so se uvrstili v izločilne dele.