Šov Kurtića proti Panathinaikosu, je v golgeterski formi

Nogomet 7. Nov 202120:47 > 10. Nov 2021 21:35 1 komentar
Jasmin Kurtić še naprej navdušuje v dresu Paoka. FOTO: Guliverimages.

Jasmin Kurtić, izkušeni slovenski nogometni reprezentant, je bil junak zmage Paoka s 3:1 v gosteh pri Panathinaikosu. Zabil je dva gola.

Paok je danes v 9. krogu grške prve lige v Atenah premagal veliki Panathinaikos in prišel do šeste prvenstvene zmage sezone.

Junak je bil Jasmin Kurtić, ki je za goste zadel najprej v 85. minuti, ko je z enajstih metrov svojo ekipo popeljal v vodstvo, potem pa v 98. minuti postavil končni izid.

Izkušeni slovenski vezist, ki je v Grčijo letos poleti prišel iz Italije, kjer je prebil več kot deset let, je že pri štirih prvenstvenih golih v tej sezoni in je trenutno najboljši strelec Paoka.

Do štirih golov je Kurtić prišel v vsega sedmih prvenstvenih nastopih in je v nevsakdanji strelski formi. Do zdaj je največ prvenstvenih golov v eni sezoni dosegel šest.

To mu je uspelo dvakrat. V sezoni 2018/19, ko je bil član Spala, in v sezoni 2016/17 kot član Atalante. Obakrat v prvi italijanski ligi. Vse kaže, da bo v tej sezoni postavil osebni rekord.

Paok je 19 točkami trenutno na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Točko več ima na drugem mestu atenski AEK, na prvem mestu pa je s 23 točkami Olympiakos, ki brani naslov.