Hrvati opravili popravni izpit, Škoti šokirali Špance

Nogomet 28. Mar 202323:02 > 23:04 0 komentarjev
Veselje dvakratnega strelca za Hrvate Matea Kovačića v Turčiji. FOTO: Guliverimages.

Škotska nogometna reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 doma premagala Španijo z 2:0. Junak dvoboja v skupini A je bil Scott McTominay, ki je dosegel zadetka v sedmi in 51. minuti. Škoti imajo zdaj na vrhu šest točk, Španci so pri ostali pri treh.

V skupini A sicer Norveška tudi po dveh tekmah ostaja brez zmage. Po porazu proti Špancem v prvem krogu so Skandinavci tokrat v Gruziji igrali 1:1. Gostje, pri katerih ni igral prvi zvezdnik Erling Haaland, so sicer povedli v 15. minuti z golom Alexandra Soerlotha, v 60. minuti pa je Gruzijcem, ki jih vodi Willy Sagnol, Georges Mikautadze, ta je igral v napadu skupaj s Hvičo Kvarachelio, priigral prvo točko.

V skupini D je Turčija gostila Hrvaško. Slednja je na prvi tekmi presenetljivo igrala 1:1 z Walesom, tokrat pa so izbranci Zlatka Dalića v Turčiji zmagali z 2:0. Mateo Kovačić je bil dvakratni strelec v 20. minuti in ob koncu prvega polčasa. Wales je proti Latviji slavil z 1:0 in golom Kiefferja Moora v 41. minuti. Hrvaška in Wales imata zdaj po štiri točke, Turčija je pri treh, Armenija in Latvija pa sta brez točk.

Vrhunci tekme med Turčijo in Hrvaško:

V skupini I pa je Švica zanesljivo odpravila Izrael s 3:0, pri čemer so zadeli Ruben Vargas v 39., Zeki Amdouni v 47. in Silvan Widmer v 52. minuti. Kosovo in Andora sta se razšla z 1:1, Romunija pa je premagala Belorusijo z 2:1. Švica je na vrhu lestvice s šestimi točkami in razliko v zadetkih 8:0, sledi Romunija prav tako s šestimi točkami, Kosovo je pri dveh, Andora in Izrael pri eni, Belorusija pa je še praznih rok.