Tabor po zaslugi najboljše predstave sezone ostaja med elito

Nogomet 29. Maj 202218:51 > 22:00 0 komentarjev

Nogometaši Tabora bodo tudi v prihodnji sezoni igrali v Prvi ligi Telemach. Z najboljšo predstavo v letošnji sezoni so dobili tudi povratni obračun na kvalifikacijah za popolnitev prve lige. V Kranju so premagali Triglav s 5:2, kar tri zadetke pa je dosegel Dino Stančič.

Nogometaši CB24 Tabora ostajajo v elitni slovenski ligi, potem ko so v kvalifikacijah še drugič premagali kranjski Triglav, tokrat v Kranju. Vprašanje skupnega zmagovalca so na razmočenem igrišču s samozavestno igro praktično rešili že na začetku tekme, ko so hitro dosegli dva gola. Tudi v nadaljevanju so bili boljši tekmec in zasluženo izpolnili cilj. S tremi goli se je izkazal Dino Stančič.

Sežančani so v gorenjsko prestolnico dopotovali s prednostjo dveh golov, a prejetim zadetkom na domačem igrišču, kar je Triglavu dajalo možnosti, da se z zmago 2:0 uvrsti v prvo ligo. Toda varovanci Dušana Kosića na povratno tekmo niso prišli branit prednost, ampak še drugič zmagati. To je napovedal že začetek, v katerem so prevzeli pobudo, po nekaj neuspešnih napadalnih poskusih pa že v osmi minuti tudi povedli.

Prvi zadetek Tabora:

Rodrigue Bongongui je z desne strani poslal natančno žogo proti drugi vratnici, kjer je Stančiću ni bilo težko potisniti v mrežo. Že tri minute pozneje je bil skupni zmagovalec praktično znan. Gosti so še drugič zatresli mrežo, po protinapadu je na desni strani preigraval Stančič, poslal žogo v sredino, Ndzengue pa jo je še v zraku preusmeril v mrežo.

Zadetek Ndzengueja:

Kranjčani so po zaostanku potrebovali pet golov, da bi postali prvoligaši, kar je bila misija nemogoče. To je dokazala 39. minuta tekme, ko so gosti še povišali vodstvo, svoj drugi gol na tekmi je dosegel Stančič, ki se je po podaji Ndzengueja z leve strani odlično znašel v kazenskem prostoru in z natančnim strelom premagal vratarja Luko Čadeža.

Drugi zadetek Stančiča:

V sodniškem dodatku prvega polčasa so domači znižali izid. Na robu kazenskega prostora je Klemen Nemanič nepotrebno pohodil Tina Matića, slednji pa je uspešno izvedel najstrožjo kazen.

Enajstmetrovka Triglava:

Da Gorenjci, ki si v prvem polčasu z izjemo enajstmetrovke niso priigrali resnejše priložnosti, nimajo možnosti za zmago niti na domačem igrišču, je postalo jasno v 52. minuti, ko je Stančič dosegel še svoj tretji gol. S podajo v prazen prostor ga je lepo zaposlil Tom Alen Tolić, najboljši strelec Sežančanov pa je obšel vratarja ter poslal v mrežo.

Hat-trick:

Primorci v nadaljevanju niso več igrali tako zavzeto kot na začetku. Imeli so sicer še nekaj priložnosti, a jih dovolili tudi tekmecem, v 71. minuti je eno izkoristil Matić. Miha Kancilija je prodrl po desni strani, v sredi lepo našel Žana Vipotnika, ta je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila do Matića, ki mu ni bilo težko doseči svoj drugi gol na tekmi.

Drugi zadetek Triglava:

To še ni bilo še vse, kar se tiče golov, v 86. minuti je z nekaj sreče do priložnosti prišel Žiga Ovsenek in jo tudi izkoristil.

Peti zadetek v mreži Triglava:

Kvalifikacije za 1. SNL

Povratna tekma

Nedelja, 29. maj:

Triglav Kranj – Tabor Sežana* 2:5 (1:3)
Matić 45+2./11-m, 71.; Stančič 8., 39., 52., Ndzengue 11., Ovsenek 86.

Tabor Sežana je s skupnim izidom 8:3 dobila kvalifikacije za za popolnitev Prve lige Telemach in bo v naslednji sezoni spet igrala med slovensko elito.