“La Bomba”, Vombergar spet junak argentinskega velikana

Nogomet 11. Mar 202322:55
Andres Vombergar navdušuje v dresu San Lorenza. FOTO: Profimedia.

Slovenski nogometni reprezentant na začasnem delu pri argentinskem velikanu San Lorenzu Andres Vombergar je bil spet junak svojega kluba.

Pred skorajšnjo prvo akcijo slovenske nogometne reprezentance selektor Matjaž Kek z napadalci ne bi smel imeti težav. Benjamin Šeško je s hat-trickom navdušil prejšnji teden, zdaj je dobro strelsko formo potrdil tudi Andres Vombergar.

Nekdanji ljubljenec navijačev Olimpije se je znova izkazal na tekmi 7. kroga argentinskega prvenstva med San Lorenzom in Gimnasio La Plato.

V 39. minuti je po strelu z glavo dosegel prvi gol na tekmi in San Lorenzu utrl pot do zmage s 4:0.

Drugi gol je argentinski velikan, ki se lahko pohvali s 15 naslovi državnega prvaka in spada v veliko peterico argentinskega nogometa (ob njem še Boca Juniors, River Plate, Independiente in Racing Club), v drugem polčasu zabil z enajstih metrov, zadnja dva pa tik pred koncem tekme, ko Vombergarja ni bilo več na igrišču. Na klop je odšel v 75. minuti.

San Lorenzo je po novi zmagi na prvem mestu lestvice, v uvodnih sedmih tekmah je zbral 16 točk.

Vombergar je s tremi goli na sedmih prvenstvenih tekmah njegov najboljši strelec v tej sezoni.

Zadetek Andresa Vombergarja (pri 1:25):