Barcelona in Atletico do polnega izkupička

La liga 25. Avg 201823:43 > 26. Avg 2018 0:09
David Ramos/Getty Images

Barcelona in Atletico Madrid sta se v drugem krogu pomerila s povratnikoma v La Ligo, prva z Real Valladolidom, Atletico pa z Rayom Vallecanom. Oba velikana sta se precej namučila za minimalni zmagi 1:0.

V španski ligi so bile v soboto na sporedu 3 tekme. Na prvi tekmi med Alavesom in Betisom smo videli precej priložnosti in dobrih protinapadov, ne pa tudi zadetkov. Obe ekipi sta po porazu v prvem krogu tako z izenačenim izidom prišli do svoje prve točke v novi sezoni 2018/19, a sta za zdaj še brez zadetkov.

Na tekmi ob 20.15 je Atletico Madrid Jana Oblaka gostil Rayo Vallecano. V prvem polčasu je Atletico ostal brez Juanfrana, ki ga je zamenjal Thomas. Najbližje zadetku je bil Lemar v 37. minuti po samostojni akciji in strelu z roba kazenskega prostora, a se je izkazal gostujoči vratar Alberto Garcia kot že nekajkrat prej.

Do zadetka je prišlo v 63. minuti, ko je po podaji Stefana Savića zadel Antoine Griezmann za 1:0. Edino pravo priložnost za goste je v 87. minuti zapravil Alex Moreno, ko je neverjetni Jan Oblak obranil strel z bližine. Podobna situacija se je ponovila še v prvi minuti podaljška, ko je slovenska hobotnica izjemno odreagirala in preprečila zadetek Morenu. Tekma se je končala z minimalno zmago Atletica 1:0.

Barcelona se je prvič v novi sezoni odpravila na gostovanje. V Valladolidu jih je pričakal povratnik v La Ligo Real Valladolid. Precej težav je pri sami igri je povzročala slaba zelenica, sicer pa so prvi resneje zapretili domači, ko je v 7. minuti na katalonska vrata streljal Enes Unal, pa se je z izjemno obrambo izkazal Marc-Andre Ter Stegen. Sledila je serija poskusov Barcelone, nato pa je v 30. minuti še enkrat poskušal Unal matirati Ter Stegna, ki pa je še enkrat več zablestel s prvorazredno obrambo. Na drugi strani je v 33. minutu Jordi Masip ustavil strel Luisa Suareza, 2 minuti kasneje pa še nevaren strel Philippa Coutinha. V 43. minuti je prosti strel Lionela Messija zletel tik nad prečko. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Tudi v drugem polčasu so prvi prišli do priložnosti domači, ko je Unal meril tik mimo desne vratnice. Nato pa je Blaugrana v 57. minuti le prišla do vodstva, ko je po podaji Sergija Roberta zadel Ousmane Dembele. V 77. minuti je bil spet na delu Ter Stegen, ko je s sijajno reakcijo preprečil zadetek za izenačenje Keku. Nato pa je v 83. minuti Luis Suarez dosegel gol iz domnevno prepovedanega položaja, zato je sodnik zadetek razveljavil. Do ogleda s pomočjo VAR-a ni prišloOb koncu tekme je poskušal povišati vodstvo še Malcom, a se je izkazal domači vratar. V sodnikovem dodatku pa je domače navijače na noge dvignil Keko z golom, a so ga sodniki po ogledu VARA razveljavili zaradi prepovedanega položaja nogometaša. Barcelona si je oddahnila in z gostovanja odšla s polnim izkupičkom.