Štirje goli Messija za konec strelske suše

La liga 22. Feb 202018:01 > 18:03
Alex Caparros/Getty Images

Barcelona v 25. krogu La lige ni dopustila presenečenja proti Eibarju. Katalonci so na krilih Lionela Messija slavili z visokih 5:0 in tako prehiteli Real po številu doseženih golov v zgodovini španskega prvenstva. Po petardi imajo na svojem računu zadetek več od večnih rivalov.

Lionel Messi je 398 minut čakal na zadetek v La ligi, nato pa proti Eibarju zadel še trikrat. Argentinec je v prvem polčasu v 27 minutah dosegel hat-trick, piko na i veličastni predstavi pa postavil ob koncu srečanja, ko se je še četrtič vpisal med strelce. Končni rezultat je postavil Arthur tik pred iztekom 90 minut.

Začetek srečanja je minil v znamenju gostov, ki so tudi zatresli mrežo Barcelone, vendar je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Messi je prvi zadetek dosegel v 14. minuti po podaji Ivana Rakitića in samostojni akciji. Arturo Vidal je v nadaljevanju zapravil lepo priložnost, v 37. minuti pa podal Messiju za 2:0. Samo tri minute kasneje je Argentinec vpisal hat-trick, do konca polčasa pa bi Barcelona še lahko povišala prednost, a se je ob poizkusih Antoina Griezmanna in Sergia Busquetsa izkazal Marko Dmitrović.

Katalonci so tudi v drugem polčasu nadaljevali v podobnem ritmu, vseeno pa imeli nekaj manj priložnosti kot v prvih 45 miutah. Sodniki so jim dva zadetka razveljavili zaradi prepovedanega položaja (Lenglet, Vidal). V 88. minuti je Messi dosegel četrti zadetek, samo minuto kasneje je Arthur zadel za končnih 5:0. Izkazala se je tudi najnovejša okrepitev Kataloncev. Martin Braithwaite se je izkazal z dvema podajama.

Začetek srečanja je zaznamoval tudi protest navijačev proti predsedniku kluba Josepu Marii Bartomeuu z žvižganjem in mahanjem z belimi robčki.