Koeman: Počasi napredujemo

La liga 25. Okt 20219:20 > 9:27 0 komentarjev
Govorica telesa nogometašev Barcelone govori zase. Foto: guliverimage

Real Madrid je dobil prvi El Clasico sezone na stadionu Camp Nou. Madridčani so bili boljši z 2:1, kar je za kraljevi klub četrta zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih na velikih derbijih proti Barceloni.

Barcelona nadaljuje s slabimi predstavami na velikih tekmah. V letošnji sezoni La Lige so že izgubili proti Atleticu z 2:0, zdaj še proti Realu. Četrti zaporedni poraz za Katalonce na El Clasicih je najslabši tovrstni niz od leta 1965. Takrat je Barcelona izgubila sedem zaporednih dvobojev z belim baletom, šest v La Ligi, enega v španskem pokalu.

Real tako beži Barceloni po številu zmag na El Clasicih. Naslednja bo za Madridčane že jubilejna stota.

Real na El Clasicih: 99 zmag, 412 zadetkov

Barcelona na El Clasicih: 96 zmag, 402 zadetka

Zadetka za Real sta dosegla dva branilca: David Alaba in Lucas Vasquez. Za Barcelono je bil uspešen Sergio Aguero v sodnikovem podaljšku drugega polčasa.

Koeman ostaja pozitiven

Kljub porazu trener Barcelone Ronald Koeman na predstavo svojih varovancev gleda pozitivno: “Počasi napredujemo. To se vidi s tekme v tekmo. Bližamo se zmagam na velikih tekmah.”

V letošnji sezoni je Barcelona odigrala štiri večje tekme. V Ligi prvakov je izgubila tako proti Bayernu kot tudi proti Benfici, v španski ligi pa proti največjima rivaloma, Atleticu in Realu.

Letošnja sezona:
Barcelona – Bayern 0:3 (Camp Nou)
Atletico Madrid – Barcelona 2:0
Benfica – Barcelona 3:0
Barcelona – Real Madrid 1:2 (Camp Nou)

Ronald Koeman. Foto: REUTERS/Albert Gea

Ronald Koeman je postal prvi trener v 81 letih, ki je izgubil svoje prve tri tekme proti madridskemu Realu. To je pred njim nazadnje uspelo Patricku O’Connellu, med letoma 1935 in 1940. Tudi Ircu je dosežek uspel na klopi katalonskega velikana.

Nezadovoljstvo nad Nizozemcem so po tekmi pokazali navijači rdeče-modrih.

Ponavljajoč problem Barcelone

Pojavljajo se tudi dvomi, zakaj pri Barceloni tvegajo zdravje svojih nogometašev, ki vedno bolj pogosto igrajo poškodovani. Pred El Clasicom je imel težave z nelagodjem v stegenski mišici Frenkie De Jong. Vseeno je igral do 77. minute tekme, poškodba pa se mu je poslabšala. Zdaj ga ne bo na tekmi proti Rayu Vallecanu, vprašljiv pa je še za dvoboj z Alavesom.

Klub je tudi zakril dejstvo, da je poškodovan igral Gerard Pique, Jordi Alba pa je na igrišče stopil s pomočjo zdravil proti bolečinam.

Gerard Pique in navijači Barcelone. Foto: REUTERS/Nacho Doce

Ancelotti zmagal prvič

Trener Reala Italijan Carlo Ancelotti je preživel prav poseben dan. To je bila zanj namreč prva zmaga na stadionu Camp Nou v njegovi trenerski karieri. Na klopi Reala, kamor se je vrnil po letu 2015, Barcelone ni premagal že sedem let.

Italijan je bil po obračunu zelo vesel: “Odigrali smo izjemno inteligentno tekmo. A bilo je zelo težko, mislim, da bo Barcelona do konca v boju za osvojitev La Lige.” Ancelotti pa obžaluje prejet gol: “Tekme ni konec do sodnikovega piska. Bili smo dobri, vse do prejetega zadetka.”