Dva gola in asistenca Messija ob zanesljivi zmagi Barce

La liga 23. Apr 20210:07 0 komentarjev
REUTERS/Albert Gea

Nogometaši Barcelone so na tekmi 31. kroga španskega prvenstva na stadionu Cap Nou s 5:2 premagali Getafe. Za vodilnim madridskim Atleticom s tekmo manj zaostajajo pet točk.

Getafe je ostal na 15. mestu in ima štiri točke prednosti pred ekipami, ki so v coni izpada.

Dvoboj na Camp Nou je zaznamoval odlični Lionel Messi, strelec dveh golov in asistent pri zadnjem zadetku svoje ekipe.

Argentinski reprezentant je goste iz predmestja Madrida ‘načel’ v 8. minuti, ko je po kontaktu z igralcem Getafeja ostal na nogah in z levico premagal Davida Sorio.

Gostje so izenačili štiri minute kasneje. Cucurella je z leve strani podal pred gol, Angel Rodriguez je streljal in zadel Lengleta od katerega se je žoga odbila v mrežo Kataloncev.

Barcelona je do nove prednosti prišla v 28. minuti potem, ko je neverjetno napako storil Soufiane Chakla. Maročan je nepremišljeno žogo poslal proti svojemu vratarju, a je na koncu vpisal avtogol.

V 33. minuti je Messi prišel do drugega gola na tekmi. Kapetan Kataloncev je najprej streljal z desno nogo in zadel vratnico. Žoga se je odbila nazaj proti njemu in v drugo ni imel usmiljenja za Sorio.

Getafe je v drugem polčasu v 68. minuti znižal na 3:2 potem, ko je enajstmetrovko unovčil Enes Unal. Nepremišljeno v kazenskem prostoru reagiral Araujo in zakrivil strel z bele točke.

Četrti gol Kataloncev je prišel po podaji iz kota. Messi je ob zadetku Arauja vknjižil asistenco. Končni rezultat 5:2 pa je v dodatku postavil Antoine Griezmann.

V naslednjem krogu se bo Barcelona v gosteh srečala z Villarrealom, Getafe pa bo v neposrednem boju za obstanek gostoval pri Huesci.