Iglesias zadel za zmago Betisa

La liga 1. Feb 202122:55 0 komentarjev
Real Betis - Osasuna

Na edini ponedeljkovi tekmi 21. kola španske La Lige sta se pomerila Real Betis in Osasuna. Zmago domačim je enajst minut pred koncem prinesel Borja Iglesias.

Ekipa iz Seville je bila neporažena na zadnjih štirih tekmah (2 zmagi, 2 neodločena izida), gostje iz Pamplone pa so se z nizom (zanje) ugodnih rezultatov (zmaga, poraz in 5 remijev na zadnjih 7 tekmah) dvignili iz cone izpada.

Gostje so zapretili že v 5. minuti, ko se je skozi obrambo sprehodil Jonathan Calleri in se znašel iz oči v oči z vratarjem Joelom Roblesom, ki pa je njegov poizkus lepo ubranil. V 12. minuti se je zdelo, da je Victor Ruiz domače popeljal v vodstvo, vendar je bil njegov zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Calleri si je novo priložnost ustvaril v 32. minuti, vendar se je s fantastično obrambo znova izkazal Joel Robles.
Osasuna si je tudi na začetku drugega dela ustvarjala lepše priložnosti. V 47. minuti je z glavo poskusil Ruben Garcia, vendar je žoga zletela prek vrat. Tri minute kasneje je imel še eno priložnost Jonathan Calleri, ki je streljal s šestih metrov, vendar mu je načrte znova pokvaril odlični Joel Robles.
Betis je imel krasno priložnost v 75. minuti, ko je žogo v kazenskem prostoru dobil Alex Moreno, vendar se je izkazal vratar Sergio Herrera, ki je njegov strel s hitrim refleksom ubranil.

IGLESIAS ZADEL ZA ZMAGO

Štiri minute kasneje pa smo dočakali zadetek. Borja Iglesias je po hitrem protinapadu dobil podajo Cristiana Tella in zvito dvignil žogo prek vratarja Herrere za vodstvo Betisa z 1:0. Oba igralca, ki sta zrežirala zadetek, je trener Pellegrini v igro poslal v drugem polčasu. V 90. minuti je imel Iglesias priložnost, da doseže še drugi gol, potem ko je po protinapadu vratar Herrera stekel 30 metrov iz vrat in zgrešil žogo, vendar je z velike razdalje meril nenatančno. Osasuna je bila v sodnikovem dodatku blizu izenačenja, ko je po prostem strelu z glavo meter mimo gola streljal Unai Garcia.

Real Betis je brez poraza že pet tekem in na lestvici zaseda 7. mesto, Osasuna pa je zamudila lepo priložnost, da se oddalji od cone izpada. Z 19 točkami zaseda 17. mesto.