Gorica presenetila Bravo

Nogomet 21. Apr 202122:05 0 komentarjev
Gorica je doma premagala Bravo. / Lado

Zadnja tekma 29. kroga Prve lige je prinesla presenečenje. Zadnjeuvrščena Gorica je doma premagala ljubljanski Bravo s 3:2.

Novogoričani, ki po 29. odigranem krogu še vedno ostajajo na zadnjem mestu prve lige, so v goriškem športnem parku z zadetkom Žana Vipotnika v 91. minuti premagali Bravo s 3:2. Ljubljančani so sicer povedli že v osmi minuti, ko je zadel Milan Tučić, domači pa so izenačili že čez dve minuti, ko je zadel sedemnajstletni Tjaš Begić. To je bil tudi izid prvega polčasa.

Gorica je povedla v 50. minuti, ko je pod prekrškom padel Mitje Križana padel Lamin Colley. Gambijec je sam izkoristil enajstmetrovko. Gostje so izenačili v 81. minuti, ko je Martin Kramarič z 20 metrov zadel spodnji desni kot vratarja Uroša Likarja. Gorica je nato še enkrat zadela, končnih 3:2 je postavil Vipotnik in domačim priboril pomembne tri točke v boju za naslov. Nogometaši iz mesta vrtnic ostajajo na desetem mestu lige, za devetim Celjem zaostajajo šest točk. Na drugi strani Bravo ostaja šesti, ima toliko točk kot sedmi Tabor iz Sežane.