Villarreal do pomembnih točk proti Levanteju

La liga 2. Jan 202115:56 > 15:59 0 komentarjev
Villarreal - Levante

Nogometaši Villarreala so v 17. kolu La Lige z 2:1 premagali Levante in se (začasno) povzpeli na četrto mesto prvenstvene lestvice.

Villarreal je do vodstva prišel v 19. minuti. Alfonzo Pedraza je s krasno podajo našel Fera Nina, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:0.
V 31. minuti se je Yeremi Pino sprehodil skozi obrambo Levanteja, vendar je njegov strel vratar Abarisketa ubranil.
Minuto kasneje so imeli prvo pravo priložnost gostje. Z glavo je streljal Daniel Gomez Alcon, vendar je žoga zletela čez gol.

ASENJO S KRASNO OBRAMBO

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Coke izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora, vendar je njegov poskus vratar Asenjo krasno ubranil in na odmor je Villarreal odšel z vodstvom 1:0.
Že na začetku drugega dela je imel lepo priložnost Samuel Chukwueze, vendar je bil znova na pravem mestu Abarisketa.
V 54. minuti je Villarreal prišel do drugega zadetka. Chukwueze se je znašel v dobrem položaju, vendar se je odločil za podajo do Gerarda Morena, ki je natančno streljal v spodnji levi kot vrat – 2:0.
Nekaj minut kasneje je imel Moreno novo priložnost, vendar se je znova izkazal Abarisketa.
V 73. minuti je Nemanja Radoja poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Sergio Leon in zadel za zmanjšanje zaostanka.
Dve minuti kasneje bi gostje skoraj prišli do izenačenja. Jorde de Frutos je streljal z desetih metrov, vendar je žoga zletela malce mimo leve vratnice.
Gerard Moreno je imel v 78. minuti priložnost, da doseže tretji gol za gostitelje. Vratarja je že premagal, vendar je njegov poskus ustavila vratnica.

Villarreal je na 17 tekmah zbral 29 točk in je na četrtem mestu, vendar so ekipe, ki mu sledijo, odigrale manj tekem. Ekipa iz Castellona je do zdaj izgubila le dve tekmi.

Levante, ki je brez točk ostal prvič po treh tekmah, z 18 točkami zaseda 12. mesto.