Lahko, da se zgodi trenerska rošada med Londonom in Parizom

Nogomet 25. Apr 202217:08 > 17:09 0 komentarjev
Bosta Mauricio Pochettino in Antonio Conte zamenjala vlogi? FOTO: Guliverimages.

Antonio Conte na klop PSG, Mauricio Pochettino pa nazaj v Tottenham? Mediji trdijo, da bi se lahko poleti zgodila trenerska rošada med Parizom in Londonom.

Vse bolj je jasno, da se bo Mauricio Pochettino po koncu sezone poslovil od PSG, s katerim mu ni uspelo izpolniti glavnega cilja. Naslova evropskega prvaka.

Argentinec naj bi po koncu sezone zagotovo odšel, po pisanju nekaterih otoških in francoskih medijev pa bi se prav lahko zgodilo, da bi se vrnil tja, kjer je bil pred prihodom v Pariz. Na klop Tottenhama, ki ga je vodil med letoma 2014 in 2019. Z njim se je uvrstil tudi v finale lige prvakov.

Le Parisien piše o tem, da naj bi v nasprotni smeri odpotoval zdajšnji trener Tottenhama Antonio Conte, ki naj bi se s Parižani že dogovarjal za morebiten prihod v Pariz.

Italijan, ki je osvajal lovorike z Interjem in Juventusom, je na klop Tottenhama prišel novembra lani, a se v Londonu ni znašel najbolje.

Conte ima kup lovorik, Pochettino je prišel do prve

Conte ima v svoji zbirki sicer že kar nekaj lovorik. Štirikrat je bil italijanski prvak, do naslova angleškega prvaka pa je leta 2017 popeljal tudi Chelsea.

Pochettino je pred dnevi, ko si je PSG zagotovil prvenstveno lovoriko, prišel do sploh prve prvenstvene lovorike na trenerski poti, a Argentinec tudi ob tej ni mogel najbolj uživati. Navijači v Parizu so ga namreč izžvižgali.

Ob tej je s PSG osvojil še dve lovoriki, in sicer je bil v prejšnji sezoni francoski pokalni in superpokalni prvak.