Na ponovitvi finala svetovnega prvenstva brez zmagovalca

Liga narodov 6. Jun 202222:40 > 07. Jun 2022 0:08

V 2. krogu Lige narodov smo videli ponovitev finala svetovnega prvenstva 2018. Na Poljudu sta se pomerila Hrvaška in Francija, tekmeca sta se tokrat razšla brez zmagovalca. Francijo je v 52. minuti v prednost povedel Adrien Rabiot, Hrvaška pa je izenačila v 83. z zadetkom Andreja Kramarića z bele točke.

Hrvaški napadalec je do strela z 11 metrov prišel potem, ko ga je v kazenskem prostoru po lepi podaji v prostor od zadaj podrl Jonathan Clauss. Sodniki so sicer sprva dosodili prepovedan položaj Kramarića pred storjenim prekrškom, a so po pregledu videoposnetka vendarle dosodili najstrožjo kazen za Hrvaško.

Francoski selektor Didier Deschamps se je odločil preizkusiti manj izkušene igralce, na klopi pa je pustil zvezdnika Kylian Mbappeja in Karima Benzemaja. Na drugi strani je v postavi Hrvaške svoj 150. nastop zabeležil Luka Modrić.

Tekma finalistov mundiala leta 2018, ki sta letošnjo ligo narodov presenetljivo začela z domačima porazoma, je v prvem polčasu ponudila redke prave priložnosti, v drugem delu pa se je vendarle nekoliko prebudila. Nevarnejši na začetku obeh polčasov so bili Hrvati, ki so bili v 18. minuti blizu zadetka Anteja Budimirja, njegov strel je ubranil Mike Maignan.

Mrežo so po 30 minutah igre prvič zatresli Francozi, a je bil Christopher Nkunku pred uspešnim lobom v prepovedanem položaju. Hrvaški vratar Dominik Livaković je nato branil strel Moussaja Diabyja, po odmoru pa je bil nemočen ob kombinaciji Ben Yedderja in Rabiota.

Francozi so bili pred izenačenjem blizu vodstva z 2:0, a se je ob strelu Antoina Griezmanna znova izkazal Livaković.

Po golu Kramarića so za zmago najprej zagrozili domačini, a je strel Nikole Vlasića iz roba kazenskega prostora v 87. minuti ubranil Maignan. Minuto kasneje pa je lepo priložnost za tri točke Francozov s strelom mimo gola zapravil Griezmann.

Izpad elektrike na Dunaju

Obe ekipi tako s po eno točko po dveh tekmah zaostajata za vodilnima v skupini 1 elitne lige A, Avstrijo in Dansko. Tekma med tema dvema reprezentancama na Dunaju se je po izpadu elektrike na stadionu Ernst Happel začela z veliko zamudo ob 22.15. Po prvem polčasu so bili z 1:0 v vodstvu gosti.

Na preostalih dvobojih večera se je edina tekma v skupini 2 lige B med Islandijo in Albanijo končala z 1:1. Albance je v vodstvo v 30. minuti popeljal Tabant Seferi, točko za Islandce pa je v Reyjkjaviku v 49. minuti priboril Jon Dagur Thorsteinsson.

V ligi C je Kazahstan z zmago z 1:0 nad Slovaško prevzel vodstvo v skupini 3. Edini zadetek na tekmi v Trnavi je v 26. minuti dosegel Aslan Darabayev. Belorusija in Azerbajdžan sta medtem v isti skupini odigrali tekmo brez zadetkov.

V skupini 1 lige D je v vodstvu po drugi zmagi Latvija. Ta je doma z 1:0 premagala Lihtenštajn. Andora je medtem na domačem igrišču igrala 0:0 z Moldavijo, ki je s štirimi točkami na drugem mestu.

Slovenija poražena v Beogradu

Slovenci so bili na delu v nedeljo. Po porazu v Stožicah proti Švedski so praznih rok ostali tudi v Beogradu. Ob polčasu je četi Matjaža Keka še dobro kazalo (1:1), nato pa so domačini v drugem delu Slovencem napolnili mrežo (1:4).