Srbi v drugem polčasu napolnili mrežo Slovenije

Nogomet 5. Jun 202222:50 > 22:58 1 komentar

Slovenska nogometna reprezentanca je po porazu s Švedsko na drugi tekmi v ligi B Lige narodov visoko izgubila v Beogradu. Srbi so slavili s kar 4:1, potem ko je bil izid ob polčasu izenačen (1:1).

Slovenski nogometaši so se v Beogradu kolikor toliko enakovredno z domačimi kosali le v prvem polčasu, čeprav so bili tudi v prvih 45 minutah v podrejenem položaju. Domače je v vodstvo povedel Aleksandar Mitrović, a je hitro na drugi strani s praktično edinim prebliskom Slovenije na tekmi izid poravnal Petar Stojanović. Zadel je po lepi akciji Mihe Mevlje in Benjamina Šeška, ko se je sam znašel pred domačimi vrati in zaključil z lobom.

Gol Stojanovića:

V drugem polčasu je igrala le domača reprezentanca, ki je zagospodarila od prve minute nadaljevanja. Selektor Srbije Dragan Stojković je takoj napravil tri menjave in močno poživil igro. Sledilo je polnjenje mreže s strani Sergeija Milinkovića-Savića, Luke Jovića in Nemanje Radonjića za zanesljivo zmago Srbov. Šele četrti gol sicer niso dosegli z glavo.

Matjaž Kek, ki proti Srbiji ni mogel računati na Lea Štulca, Blaža Kramerja in Timija Maxa Elšnika, bo tako moral hitro najti nove rešitve, saj Slovenijo že 9. junija čaka tekma 3. kroga, ko gostuje na Norveškem.

Erling Haaland je v dobri formi, proti Švedski je ob zmagi z 2:1 dvakrat zatresel mrežo. Norvežani imajo po dveh krogih šest točk.

Zadetka Haalanda:

Liga narodov, 2. krog:

Liga A:
Skupina 2:

Nedelja, 5. junij:
Portugalska – Švica 4:0 (3:0)
Carvalho 15., Ronaldo 35., 39., Cancelo 68.

Češka – Španija 2:2 (1:1)
Pesek 4., Kučta 66.; Gavi 45+3., Martinez 90.

Liga B:
Skupina 4:

Srbija – Slovenija 4:1 (1:1)
Mitrović 24., Milinković-Savić 56., Jović 85., Radonjić 90+2.; Stojanović 30.

Skupina 4:

Gibraltar – Severna Makedonija 0:2 (0:1)
Bardhi 21.

Bolgarija – Gruzija 2:5 (0:2)
Iliev 50., Stefanov 83.; Davitašvili 4., Hristov 31./ag, Zivzivadze 52., Kvartskhelia 58./11-m, Vako 70.

Liga D:

Skupina 2:

San Marino – Malta 0:2 (0:0)
Busuttil 59., Guillaumier 75.

A. Mitrović 24., Milinković-Savić 56., Jović 85., Radonjić 92.; Stojanović 30.

Konec tekme!

92. minuta: GOOOL! Srbi se ne umirjajo, natančen je bil še drugi rezervist, Radonjić. Tadič s sijajno podajo v prostor, Radonjić pa je natančno meril v daljši kot Oblakovega gola.

Gol Srbije za 4:1:

85. minuta: GOOOL! Tekma je odločena, Srbija je povedla s 3:1. Kako drugače kot z glavo je bil natančen še Luka Jović.

Gol Srbije za 3:1:

66. minuta: Nova priložnost za Srbe! Jović je streljal z bližine, a je bil pravočasen v bloku Blažič, ki je preprečil povišanje vodstva.

56. minuta: GOOOL! Srbija znova vodi. Domači so kronali premoč v teh trenutkih tekme. Znova so bili nevarni s kota, podal je Tadić, najvišje skočil Milinković-Savić. Dišalo je tudi po prekršku v napadu, a je sodniška piščalka ostala nema.

Gol Srbije za 2:1:

55. minuta: Oblaaaak! Kakšna obramba slovenskega vratarja po strelu z glavo Mitrovića. Aplavz je prejel tudi s strani srbski navijačev.

Obramba Oblaka:

50. minuta: Srbi so prevzeli pobudo in v prvih petih minutah nadaljevanja dvakrat zapretili. Oblak sicer ni potreboval posredovati.

Začetek drugega polčasa!

Kek nadaljuje z isto postavo, medtem ko je selektor Srbije Dragan Stojković menjal tri nogometaše. V igri tudi zvezdnik Dušan Tadić.

Konec prvega polčasa!

37. minuta: Zajc je imel na robu kazenskega prostora priložnost za strel, a sprožil preslabotno in ni resneje ogrozil domačega gola.

30. minuta: GOOOL! Izenačenje! Šeško je sijajno žogo poslal v prostor Stojanoviću, ki je povsem sam nekoliko z desne strani pritekel pred domači gol in vratarja premagal z lobom. Rajković bi lahko morda posredoval tudi bolje, a nič ne de!

Gol Slovenije za 1:1:

24. minuta: GOOOL! Srbija vodi z 1:0. Slovenska obramba je znova nekoliko zaspala. Kot je izvedel Ilić, na prvi vratnici je z glavo sprožil Milinković-Savić, Oblak je žogo odbil, a je bil na drugi vratnici sam kot duh Aleksandar Mitrović in z glavo žogo potisnil pod prečko.

Gol Srbije za 1:0:

7. minuta: Po veliki napaki Bijola je Milinković-Savić poslal globinsko žogo na Jovanovića, ta pa nespretno podal do Mitrovića, ki je bil na drugi vratnici praktično pred praznim golom.

Zapravljena priložnost Jovanovića:

2. minuta: Takoj so resno zapretili tudi Srbi. Jovanović je bil v odličnem položaju, potem ko je ob izvedbi avta zaspala obramba Slovenije.

1. minuta: Zajc je po le nekaj sekundah prišel do strela v kazenskem prostoru Srbije, a je bil njegov strel blokiran.