Prvaki sezono začeli z zmago za trenerja, Jokić nenadkriljiv

Košarka 25. Okt 20236:47 0 komentarjev
Igralci Denverja so si nadeli prstane; FOTO: Profimedia

Čez lužo se je z dvema tekmama rednega dela začela sezona v ligi NBA. Branilci naslova Denver Nuggets so ob izdatni pomoči Nikole Jokića s 119:107 ugnali Los Angeles Lakers, Golden State Warriors pa so doma izgubili s Phoenix Suns (104:108).

Glavni junak zmage aktualnih prvakov je bil Jokić, ki je že kar na prvi tekmi sezone dosegel trojni dvojček.

Srb je v 36 minutah na parketu statistiko zapolnil s 36 točkami, 13 skoki in 11 asistencami.

Dopolnila sta ga Jamal Murray z 21 in Kentavious Caldwell-Pope z 20 točkami. Pri gostih je bil najučinkovitejši veteran LeBron James z 21 točkami, navdušil pa je predvsem novinec Taurean Prince z 18 točkami. Pri Denverju po poškodbi še zmeraj ni nared za igro slovensko krilo Vlatko Čančar.

Zmagali tudi za trenerjevega očeta

Na noč odprtja sezone je Jokić med drugim dejal: “Neverjeten občutek je videti, na koliko življenj vplivamo samo s tem, ko igramo košarko.”

Denver je v prvem polčasu jezernikom ušel že na 18 točk prednosti, a so se Lebron & druščina uspeli v zadnji četrtini približati na tri točke. Več ni šlo.

Ekipa prvakov, ki je pred tekmo dobila tudi zlate prstane za zmago v lanski sezoni, je imela še en razlog za zmago.

“Razmišljam o očetu in o tem, kako fino bi bilo, če bi nas videl, kako smo lepo sprejeti kot prvaki,” je po zmagi dejal trener Nuggets Michael Malone. Na začetku meseca mu je umrl oče Brendan, nekdanji trener v ligi NBA.

Curry začel s porazom

Ekipa Golden State Warriors je naskok na ponoven naslov prvaka lige začela s porazom. Doma so jih s 108:104 ugnala sonca iz Phoenixa, pri katerih je 32 točk zbral Devin Booker, 18 jih je dodal nekanji član bojevnikov Kevin Durant.

Tega je publika v Chase centru lepo sprejela, a se zmrdovala pri nekoliko slabšem učinku svojega prvega zvezdnika za tri točke (met 4 od 14). Curry je bil na koncu vseeno prvi strelec ekipe Warriors s 27 točkami.

Zmago sta Phoenixu takole dokončno zagotovila Booker in Jusuf Nurkić:

Pri zmagovalni ekipi je imelo pet igralcev dvoštevilski faktor točk. Poleg Bookerja in Duranta še Josh Okogie (17),Nurkić (14) in Eric Gordon (10).

Ponoči bo misijo sezona 2023/2024 začel tudi Luka Dončić, ki z Dallasom gostuje pri San Antoniu.