Liverpool na krilih Jote v finale, kjer jih čaka Chelsea

Nogomet 20. Jan 202223:10 > 23:48 0 komentarjev

Chelsea je dočakal svojega nasprotnika v finalu angleškega ligaškega pokala. Na slovitem Wembleyju se bosta pomerila Liverpool in Chelsea. Za Reds bo to drugi finali odkar jih vodi Jürgen Klopp, zadnjič, leta 2016 so izgubili proti Manchester Cityju po streljanju enajstmetrovk.

Liverpool na prvi tekmi ni znal izkoristiti številčne prednosti na igrišču. Kar tri četrtine tekme so namreč redsi igrali proti desetim nogometašem Arsenala. V 24. minuti je bil izključen Švicar Granit Xhaka. Topničarji so nato prikazali izvrstno obrambo predstavo, Liverpool ni prišel niti do enega strela v okvir vrat Angleža Aarona Ramsdala.

Tokrat je bila slika popolnoma drugačna. Liverpool je prevladoval v vseh segmentih igre. Dva zadetka Dioga Jote pa sta poskrbela za zanseljivo zmago Redsov. Topničarji so tako na zadnjih 18 tekmah proti Liverpoolu zmagali le enkrat.

V drugem polfinalnem paru sta že bili odigrani obe tekmi. Chelsea je s skupnim rezultatom 3:0 ugnal Tottenham.