Miloševićeva Olimpija v pravem trenutku prvič navdušila

Nogomet 1. Avg 202122:21 > 02. Avg 2021 1:58 0 komentarjev
Na zadnjem večnem derbiju je dvakrat zadel Antonio Mlinar Delamea. Glede na težave v Ljubljanskem napadu bo moral očitno Savinjčan znova kaj postoriti tudi v napadu.

Olimpija je v tretjem krogu Prve lige Telemach v Stožicah s 3:1 dobila atraktiven derbi z Mariborom in se razveselila prve prvenstvene zmage v novi sezoni.

Nogometaši Olimpije so zmagovalci prvega derbija v novi sezoni. Ljubljančani so se po bledih predstavah na uvodu sezone proti Mariboru prikazali v najboljši izvedbi doslej in z atraktivno, kombinatorno in napadalno igro nadigrali večnega tekmeca s 3:1 (1:0).

Velika tekmeca sta po izčrpavajočih tekmah v Evropi v Stožicah presenetila z visokim ritmom v začetnih minutah. Oba trenerja sta dvoboj sicer začela s skoraj identičnima postavama kot proti Birkirkari oziroma Hammarbyju, za manjše presenečenje pa je poskrbela le odločitev gostujočega trenerja Simona Rožmana, ki je na klopi pustil Rudija Požega Vancaša.

Delamea Mlinar je zablestel z dvema goloma.

Olimpija je prvem polčasu predstavila z ambiciozno igro, hitrimi prehodi v napad in pokrivanjem visoko na nasprotnikovi polovici. Na levem krilu je bil tekaško razpoložen Almedin Ziljkić, a bil prevečkrat pozabljen s strani soigralcev, na desnem je do dveh priložnosti že po desetih minutah igre prišel Aldair. V nadaljevanju je za eksplozijo navdušenja na stadionu poskrbel Mustafa Nukić, ki je z močnim strelom žogo poslal mino vratarja Ažbeta Juga, a se znašel v prepovedanem položaju.

#related-news_0

Trikrat z glavo

Na drugi strani si pobude ni uspel ustvariti Maribor, ki je bil v napadu nekonkreten, v 37. minuti pa tudi nezbran v obrambi. Po prostem strelu Timija Maxa Elšnika so branilci v kazenskem prostoru pozabili na Antonia Delamea Mlinarja, ki je skočil najvišje, z glavo matiral gostujočega vratarja in kronal premoč Olimpije v prve polčasu.

Več odločnosti so gosti pokazali na začetku drugega dela, a bili hitro kaznovani. Nogometaši Olimpije so namreč že tako dober vtis po prvih 45 minutah še popravili v nadaljevanju, ko je po predložku Aldairja z atraktivnim strelom z glavo povišal Ziljkić in stekel v objem trenerju Miloševiću. Ko je le nekaj minut pozneje na 3:0 s še drugim golom na tekmi – tudi tokrat z glavo – povišal Mlinar, je bil derbi odločen.

Savo Milošević, trener NK Olimpija, je lahko zadovoljen z igro svojih varovancev.

Upanje za morebitni zasuk je vijoličnim po prekršku Aldaira nad Požegom Vancašem in uspešno izvedeni najstrožji kazni delno povrnil Blaž Vrhovec, a več kot častnega gola jim kljub pritisku v zaključku obračuna ni uspelo doseči.

Olimpija – Maribor 3:1 (0:0)

Stadion Stožice, sodniki: Kajtazović, Vukan, Klančnik.
Strelci: 1:0 Delamea Mlinar (37.), 2:0 Ziljkić (52.), 3:0 Delamea Mlinar (56.), 3:1 Vrhovec (67./11 m).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Delamea Mlinar (od 77. Ratnik), Korun, Pavlović, Tomić, Kapun, Ziljkić (od 70. Kurež), Aldair Djalo (od 90. Andrejašič), Elšnik (od 70. Sešlar), Nukić.

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Koderman (od 81. Sikošek), Vrhovec (od 77. Makoumbou), Alvir, Repas, Žugelj (od 46. Požeg Vancaš), Šturm (od 58. Pihler), Vipotnik (od 58. Sirk).

Rumena kartona: Mitrović, Alvir.
Rdeči karton: /.

Potek tekme

KONEC TEKME! Zadnje minute so bile le še formalnost, potem ko pravih priložnosti po zadnjem golu ni bilo več.

67. minuta. GOOOL! 3:1! Maribor je vendarle dosegel gol, potem ko je po posredovanju VAR-a prejel strel z bele točke. Realiziral ga je Vrhovec in Maribor vrnil v igro.

Prekršek za enajstmetrovko

Gol Vrhovca

56. minuta. GOOOL! 3:0! Še v tretjo je Olimpija gol dosegla z glavo, svojega drugega, tudi tokrat po predložku Elšnika, je dosegel Delamea Mlinar. Olimpija suvereno dobiva prvi večni derbi sezone.

Gol za 3:0

52. minuta. GOOOL! 2:0. Aldair je z desne strani poslal oster predložek v osrčje kazenskega prostora, kjer se je iz težkega položaja izvrstno znašel Ziljkić in z atraktivnim strelom z glavo matiral nemočnega Juga. Zabil je svoj prvi gol v dresu Olimpije.

Gol Ziljkića

47. minuta: Vendarle tudi prva priložnost za vijoličaste. Požeg Vancaš je lepo zaposlil vtekajočega Alvirja, ki pa je sprožil mimo oddaljenejše vratnice Vidmarjevega gola.

Strel Alvirja

KONEC POLČASA! Olimpija je v prvem polčasu boljši tekmec, sprožila je šest strelov, Maribor nobenega.

37. minuta. GOOOL! 1:0. Z desne strani je prosti strel izvajal Elšnik, v kazenskem prostoru gostov pa najvišje skočil Delamea Mlinar, ki je z glavo matiral gostujočega vratarja Juga.

Gol Olimpije za vodstvo z 1:0

26. minuta: Zmaji so tokrat uspeli zatresti mrežo, fantastično je zadel Nukić, a je njegovo veselje preprečila dvignjena zastavica.

Razveljavljeni gol Nukića:

25. minuta: Nova priložnost za domače. Z razdalje je sprožil Kapun, a meril vsaj meter mimo desne vratnice Juga.

22. minuta: Elšnik je podaj iz kota, Delamea Mlinar pa sprožil z glavo, a je žoga letela čez gol.

9. minuta: Prva priložnost na tekmi je pripadla domačim. Po predložku z leve strani je z glavo streljal Aldair, a sprožil mimo gola.