PLT: Nebeški skakalci Olimpije za veliko zmago na derbiju

Nogomet 1. Avg 202122:15 > 22:47
Večni derbi v Stožicah.

Mura je po dveh zaporednih prvenstvenih porazih proti Bravu remizirala (1:1) in osvojila prvo točko v novi sezoni, za Ljubljančane je to že tretji remi. V Celju so gostje iz Kopra nadigrali domače s 3:1. Že v petek so Radomljani z 2:0 slavili v Kidričevem. Domžalčani so proti Taboru prišli do prve točke v PLT (1:1). Za piko na i tretjega kroga so poskrbeli zmaji, ki so gladko dobili prvi večni derbi sezone (3:1).

Zelo prevetrena Olimpija je po enajstmetrovkah v četrtek napredovala v Evropi, a jo naporna pot domov in 120 minut igre na vroči Malti ni pustilo zmesti. Zmaji so bili boljši od prve minute in zasluženo slavili.

V prvem polčasu je igrala le Olimpija, ki je v tem delu igre sprožila šest strelov, Maribor niti enega. Premoč so zmaji kronali v 37. minuti. Z desne strani je prosti strel izvajal Timi Max Elšnik, v kazenskem prostoru gostov pa najvišje skočil Antonio Delamea Mlinar, ki je z glavo matiral gostujočega vratarja Juga.

V drugem polčasu so Ljubljančani zadeli še dvakrat. Povišal je Almedin Zilkić, potem ko je Aldair z desne strani poslal oster predložek v osrčje kazenskega prostora, je iz težkega položaja izvrstno streljal z glavo in matiral nemočnega Ažbeta Juga. Zabil je svoj prvi gol v dresu Olimpije. Tekmo je dokončno odločil Delamea Mlinar. Kako drugače kot s strelom z glavo.

Atraktiven gol Ziljkovića

Maribor, ki je prejšnji teden izpadel iz Evrope, a se od nje poslovil na dostojen način, v domačem prvenstvu prihaja do prvega poraza sezone. V prvih dveh krogih so Štajerci ugnali Celje in Domžale.

Maribor tako ostaja brez zmage na večnem derbiju že sedmo tekmo zapored. zadnjič so se veselili septembra 2019. Ta zmaga je edina, ki jo je Maribor v zadnjih 14 derbijih zabeležil.

Tolažilni gol Maribora je za končnih 3:1 postavil Blaž Vrhovec, izkoristil je najstrožjo kazen.

Savo Milošević, trener NK Olimpija. Foto. Uroš Skaza
Simon Rožman, trener NK Maribor, foto: Uroš Skaza.
Enajsterica Maribora. Foto. Uroš Skaza
Enajsterica Olimpije. Foto. Uroš Skaza
Foto. Uroš Skaza
Navijači Olimpije v Stožicah, foto: Uroš Skaza.
Večni derbi v Stožicah, foto: Uroš Skaza.
Veselje nogometašev in navijačev Olimpije, foto: Uroš Skaza.
Na zadnjem večnem derbiju je dvakrat zadel Antonio Mlinar Delamea. Glede na težave v Ljubljanskem napadu bo moral očitno Savinjčan znova kaj postoriti tudi v napadu.
NK Olimpija NK Olimpija

Jakupović zapravil enajstmetrovko za zmago

V Domžalah smo spremljali tekmo dveh kontrastov. Domžalčani so začeli zelo zaspano oziroma so Sežančani v uvodnih 15 minutah silovito pritisnili in že v peti minuti dosegli vodilni gol. Po veliki napaki domžalske obrambe je žogo Žigi Dajčmanu ukradel Fahd Ndzengue, ki je bil nesebičen in na drugi vratnici našel samega Dina Stančiča, ta pa je brez težav goste popeljal v vodstvo.

V naslednjih minutah bi lahko Tabor povišal vodstvo, a se je z nekaj odličnimi obrambami izkazal Ajdin Mulalić. Nato je večinoma napadala le še domača ekipa. Za izenačenje je v 34. minuti s precej sreče poskrbel Marko Martinović. Njegov predložek je šel mimo vseh in v gostujočo mrežo.

Domžalčani so v drugem polčasu zapravili kopico priložnosti za zmagoviti gol. Največjo v 96. minuti, potem ko je najstrožjo kazen izsilil Sven Šoštarič Karić. K žogi je pristopil Arnel Jakupović, a se je s parado izkazal Jan Koprivec.

Jakupović zapravil strel z bele točke:

Po strelu je glavni sodnik le še odpiskal konec tekme. Domžalčani so vpisali prvo točko v sezoni, Tabor četrto.

Koper slavil v Celju

Celjani so bili na dvoboju tretjega kroga zelo nevarni, Koper pa je bil učinkovitejši. Priložnosti je bilo precej, Celje je izkoristilo le eno. V 44. minuti je bil po lepi akciji uspešen Ivan Božić.

Celje je imelo izjemno veliko težav v obrambi. Hitri Jamajčan Kaheem Parris je povzročal branilcem precej preglavic, dvakrat pa je tudi zatresel mrežo domačinov. Prvič v 25. minuti, ko se je žoga s precej sreče odbila od njegove noge za hrbet Rozmana, drugič pa v 66. minuti po lepem protinapadu.

Za piko na i je poskrbel Lamin Colley v 84. minuti, srečanje se je končalo z rezultatom 3:1.

Še tretji remi Brava

Na Fazaneriji sta merili ekipi, ki v tej sezoni še nista okusili slasti zmage. Mura je bila dvakrat poražena, Bravo pa je dvakrat remiziral. Brez treh točk sta ostali tudi po tekmi v Murski Soboti, ki se je končala z 1:1.

Uvod v tekmo je minil v počasnem ritmu, v prvem delu ni bilo pravih priložnosti. Muraši so v drugem delu pritisnili in se razživeli, v vodstvo pa jih je popeljal Amadej Maroša v 49. minuti.

Prekmurci so pritiskali, Ljubljančani pa so izkoristili napako domače obrambe v 78. minuti, ko je sam pred vratarja Matka Obradovića prišel Loren Maružin, ga preigral in premagal ter postavil končni izid.

Prvič po letu 2016

Za uvod v tretji krog Prve lige Telemach sta se v Kidričevem pomerila še neporažena Aluminij in Radomlje. Zmaga in tri točke so odšle Radomljanom, ki so bili boljši z 2:0 in vpisali svojo prvo prvenstveno zmago po 30. oktobru 2016, ko so bili v Športnem parku z 2:0 boljši od sosednjih Domžal.

Gosti, ki so bili ves obračun podjetnejši nasprotnik na igrišču, so v vodstvo prišli ob koncu prvega polčasa, ko jih je v vodstvo z močnim strelom Prviz roba kazenskega prostora popeljal Mark Zabukovnik, zmago pa je v dinamičnem drugem delu v 79. minuti potrdil Sandi Nuhanović.

Prva liga Telemach, 3. krog:

Petek:
Aluminij – Radomlje 0:2 (0:1)
Strelca: 0:1 Zabukovnik 42., 0:2 Nuhanović 79.

Sobota:
Mura – Bravo 1:1 (0:0)
Strelca: 0:1 Maroša 49., 1:1 Maružin 78.

Koper – Celje 1:3 (1:1)
Strelci: 0:1 Parris 25., 1:1 Božić 44., 1:2 Parris 65., 1:3 Colley 84.

Nedelja:
Domžale – Tabor Sežana 1:1 (1:1)
Strelca: 0:1 Stančič (5.), 1:1 Martinović (34.).

Olimpija – Maribor 3:1 (0:0)
Strelci: 1:0 Delamea Mlinar 37., 2:0 Ziljkić 52., 3:0 Delamea Mlinar 56., 3:1 Vrhovec 67.