Mlakar je za Hajduk v dveh minutah zabil dva gola

Nogomet 12. Okt 202217:10 > 17:19 0 komentarjev
Jan Mlakar. FOTO: Guliverimages.

Splitski Hajduk, ki v tem tekmovanju brani naslov, je v osmini finala hrvaškega nogometnega pokala s 5:1 premagal Tehničar. Nase je opozoril slovenski reprezentant Jan Mlakar, ki je v le dveh minutah zabil dva gola.

Jan Mlakar je v pokalnem tekmovanju dobil priložnost, da se izkaže, in jo dodobra izkoristil. Bil je med najboljšimi na igrišču pri pričakovani pokalni zmagi nad Tehničarjem, ki nastopa v peti ligi.

Slovenski napadalec je v 23. minuti Hajduk popeljal v vodstvo z 2:0, le dve minuti za tem pa zadel z glavo in vodstvo povišal na 3:0. Do konca tekme je Hajduk, čeprav je po izključitvi bolgarskega branilca Kristiana Dimitrova igral z desetimi nogometaši, zabil še dva gola in zmagal s 5:1. Domačini so namreč v 68. minuti dosegli tolažilni gol.

Mlakar je prišel do tretjega in četrtega gola sezone. V prvenstvu je pri učinku dveh zadetkov v desetih nastopih, medtem ko na dveh evropskih tekmah ni zadel. Skupaj je pri Hajduku zdaj pri 11 golih v 44 nastopih, odkar je lani prišel v Split.