Na Hrvaškem se je zakuhalo, Hajduk spet v igri za naslov

Nogomet 20. Apr 202222:12 > 22:16 0 komentarjev

Hajduk je v Splitu v zaostali tekmi 9. kroga hrvaškega prvenstva na Poljudu s pomočjo Jana Mlakarja z 1:0 premagal Dinamo in se vrnil v igro za naslov. Na vrhu lestvice se je spet močno zakuhalo. Splitčani imajo pet krogov pred koncem na tretjem mestu za vodilnimi Zagrebčani le še štiri točke zaostanka. Osijek na drugem mestu zaostaja le za dve.

Hajduk je na polnem Poljudu, na katerem se je zbralo več kot 30 tisoč glasnih navijačev, v živčni tekmi, polni prekrškov, Dinamo premagal z golom povratnika v Split Nikole Kalinića. Odločilen gol je padel v 63. minuti.

Pri Hajduku je bil od prve do zadnje minute na igrišču Jan Mlakar.

Slovenski napadalec se je po tem, ko je imel nekaj časa obrobno vlogo, spet vrnil v začetno enajsterico. Od prve minute je zaigral tretjič v nizu, vseh 90 minut pa zaigral prvič po koncu januarja.

Hajduk je v igri za dvojno krono

Hajduk je prišel do tretje prvenstvene zmage v nizu in se je vrnil v igro za naslov. Zdaj ima pet krogov pred koncem za Dinamom le še štiri točke zaostanka.

V tej sezoni nas sicer čaka še en derbi, prav v zadnjem krogu bosta večna hrvaška tekmeca 21. maja med seboj obračunala v Zagrebu.

V igri za naslov, prvega v zgodovini kluba, je še kako tudi Osijek Damjana Boharja in Maria Jurčevića. Na drugem mestu ima vsega dve točki zaostanka za Dinamom.

Hajduk, ki lovi prvo prvenstveno lovoriko po zdaj že daljnem letu 2005, ima v tej sezoni sicer možnosti za dvojno krono, 26. maja ga na Poljudu čaka veliki finale pokalnega tekmovanja proti Rijeki Adama Gnezde Čerina in Harisa Vučkića.