Mlada reprezentanca z obrestmi maščevala poraz iz Elbasana

Nogomet 12. Nov 202117:03 > 20:24 1 komentar
NZS

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je uspešno začela novembrski termin kvalifikacij za evropsko prvenstvo U-21, ki bo na sporedu leta 2023. Selektor Milenko Ačimović je s svojimi varovanci v Kopru gostil mlado izbrano vrsto Albanije in jo premagal s 3:0. Blestela sta Aljoša Matko in David Flakus Bosilj, pohvaliti pa velja tudi vratarja Martina Turka. S tem se je slovenska izbrana vrsta mladim Albancem na najlepši možen način oddolžila za poraz prejšnji mesec v Elbasanu.

Slovenska mlada reprezentanca do 21 let je tekmo kvalifikacija za EP 2023 sicer začela katastrofalno, Žiga Laci je že v 2. minuti povzročil čisto enajstmetrovko.

Na je na srečo Ernest Muçi zapravil lepo priložnost za vodstvo. Branilec AEK-a in slovenske reprezentance je na levi strani kazenskega prostora zamudil štart na napadalcu albanske mlade vrste Muhom Asllanijem.

Ob strelu z bele pike se je vratar Martin Turk vrgel v pravo smer, albanski osrednji napadalec pa je žogo poslal kakšnega pol metra ob desni vratnici člana Parme.

Matko “meša” desno stran obrambe

Le par minut kasneje je po levi strani lepo prodrl Aljoša Matko, se osvobodil čuvaja in žogo poslal v sredino, kjer je bil dovolj hiter in priseben David Flakus Bosilj ter žogo spravil ob desni vratnici čuvaja mreže Angela Tafasa.

Slovenija od 7. minute dalje vodi in ima za nameček pobudo. V 12. minuti je strel proti vratom spet usmeril Matko, ki je za zdaj najbolj aktiven slovenski reprezentant na zelenici.

Pobuda je vztrajala do polovice prvega dela srečanja, ko je Slovenija spet zadela. Prosti strel z desne strani je izvedel Žan Trontelj, podal v srce kazenskega prostora, kjer je bil najvišji Matko ter z glavo “lobal” vratarja Tafasa. Čeprav se je zdelo, da gre za prepovedan položaj, je sodnik Rob Henessy s svojimi sodelavci ocenil, da je bil ovse “čisto”.

Albanski selektor je že v 38. minuti posegel po prvi menjavi. Na zelenico Bonifike je pritekel Masimiliano Doda, na klop se je šel usesti Albion Marku. Slovenija ima še naprej pobudo in lepo nadzira tekmo na sredini igrišča.

Proti koncu prvega polčasa se je zaiskrilo. Po prekršku nad Lacijem se je repenčil Muçi, v bran obrambnemu nogometašu slovenske reprezentance je priskočil Trontelj, po prerivanju sta si oba “petelina” prislužila kazen rumene barve.

Turk “poljubil” vrata

V drugem polčasu so bili Albanci konkretnejši, si ustvarili par pol-priložnosti, slovenski reprezentanti pomaknili nekoliko bolj nazaj. V 54. minuti je visok predložek v kazenski prostor z desne strani ob avt črti poslal albanski ofenzivni vezist Armando Dobra.

Takoimenovana “sveča” je zadela prečko, Turk pa se je ob posredovanju zaletel v vratnico, zaradi česar je nastradala njegova leva arkada. Po parminutnem posegu zdravniške službe je lahko vendarle nadaljeval srečanje.

V 66. minuti so mladi Slovenci z borbeno igro vzeli žogo na levi stran, lepo podajo na rob kazenskega prostora je dobil Luka Vešner Tičič, toda žogo slabo zadel in jo po tleh bolj “zakotalil” krepko mimo vrat.

Albanci so prek Muçija zapretili v 66. minuti, napadalec Albanije je zahteval enajstmetrovko, ker naj bi eden izmed slovenskih branilcev igral z žogo.

DFB zabil žebelj v albansko krsto

V 75. minuti je bil zmagovalec dokončno odločen. Za strel s 35 metrov se je odločil igralec Celja, Tamar Svetlin, ki je dal vratarju gostov precej dela. Žogo je ta sicer odbil, do “odpadka” pa je prisel član Aluminija, Flakus Bosilj in z drugim zadetkom na tekmi kronal odličen začetek novembrske reprezentančne akcije.

Najboljši igralec srečanja, Aljoša Matko se je v 86. minuti znašel v kazenskem prostoru ter v mrežo z desne strani skušal poslati še četrto žogo mimo Tafasa, a mu je ta strel obranil. Minuto kasneje ga je Ačimović zamenjal in mu namenil aplavz 300 gledalcev, ki so pospremili mrzel nogometni večer na Obali.

Selektor je opravil vseh pet menjav. Slovensko reprezentanco do 21 let v torek čaka še ena domača kvalifikacijska tekma proti reprezentanci vrstnikov iz Češke, ki na razpredelnici zasedajo prvo mesto.