Belgijec zapravil nemogoče, rdeči biki ostali praznih rok (VIDEO)

Bundesliga 20. Avg 202319:30 > 19:31 0 komentarjev
Bayer RB Leipzig

Nogometaši iz Leipziga so v uvodnem krogu nemškega prvenstva v Leverkusnu izgubili proti Bayerju z 2:3. Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško zaradi poškodbe stopala ni bil v kadru Leipziga, medtem ko je njegov klubski soigralec Kevin Kampl v igro vstopil v 62. minuti. Uspešno je v novo sezono vstopila tudi Borussia Dortmund, ki je bila doma z 1:0 boljša od Kölna.

Lekarnarji iz Leverkusna so sijajno odprli tekmo pred domačimi privrženci ter z goloma Nizozemca Jeremieja Frimponga v 24. in Jonathana Taha v 35. minuti povedli z 2:0. Zasedba s Šaške je po visokem zaostanku zaigrala zelo napadalno, v končnici prve polovice tekme pa po zadetku Španca Danija Olma znižala na 1:2.

V drugem polčasu so izbranci španskega strokovnjaka Xabija Alonsa po golu domačega zvezdnika Floriana Wirtza v 64. minuti povedli s 3:1, osem minut kasneje pa je Belgijec Lois Openda znižal na 2:3, a tudi zapravil nemogočo priložnost za izenačenje na 3:3. Rdeči biki iz Leipziga so v zadnjem delu tekme imeli pobudo, strnjene domače obrambe pa niso ukanili.

Zapravljena priložnost Opende:

Na Bavarskem padlo osem zadetkov

Največ golov je padlo na Bavarskem na tekmi med Augsburgom in Borussio iz Mönchengladbacha. V prvem polčasu sta obe ekipi dosegli po tri gole, v drugi polovici tekme pa je dolgo časa kazalo na zmago domače zasedbe iz Augsburga, potem ko je švicarski reprezentant Ruben Vargas v 76. minuti zadel za 4:3. Poln točkovni plen domačih nogometašev je v sedmi minuti sodnikovega podaljška preprečil Čeh Tomaš Čvančara po golu z 11-metrovke.

Stuttgart se je v minuli sezoni krčevito boril za obstanek v bundesligi, na uvodni tekmi nove sezone pa je kar s 5:0 odpravil Bochum. Freiburg je v Hoffenheimu zmagal z 2:1, Wolfsburg pa je na domačih tleh ukanil novinca na prvoligaški sceni iz Heidenheima z 2:0.