Klavrn konec Kampla na Ibroxu, izpadel tudi West Ham

Liga Europa 5. Maj 202223:00 > 23:13 0 komentarjev

V finalu lige Europa se bosta za lovoriko udarila Rangers iz Glasgowa in nemški Eintracht iz Frankfurta. Škoti so na slovitem Ibroxu z 3:1 ugnali Leipzig Kevina Kampla, ki je odigral celotno srečanje, in nadoknadili zaostanek zadetka, medtem ko je Eintracht doma le potrdil napredovanje v veliki finale.

Škoti so na polnem in glasnem Ibroxu zaostanek s prve tekme hitro izničili, ko je iz bližine zadel James Tavernier v 19. minuti, za bočnega branilca je bil to že sedmi gol, s katerim je prvi strelec tekmovanja.

Le pet minut pozneje pa so prišli do drugega zadetka, ko je s 17 metrov z natančnim nizkim strelom gol dosegel še Glen Kamara. Tudi v drugem polčasu so domači preprečevali gostom nevarnejše akcije, je pa v 70. minuti domači vratar obranil nevaren strel Konradu Laimerju. Že v naslednji minuti pa je udaril Christopher Nkunku, ki je iz bližine skupni izid izenačil. V 81. minuti pa je domače občinstvo spet slavilo, ko je odbito žogo v mrežo pospravil John Lundstram za senzacionalno napredovanje škotske zasedbe.

Vsi zadetki v Glasgowu:

Nemci z igralcem več potrdili finale

Eintracht Frankfurt je proti West Hamu v gosteh zmagal z 2:1, tokrat pa slavil z 1:0. Londončani so od 17. minute igrali brez izključenega branilca Aarona Creswella, Nemci pa so številčno prednost hitro unovčili in v 26. minuti povedli z golom Rafaela Borreja. V nadaljevanju so ob skoraj dvotretjinski posesti žoge uspešno držali prednost vse do konca.