Nesojeni slovenski reprezentant do hat-tricka v Belgiji

Nogomet 3. Okt 20228:53 0 komentarjev

Nekdanji nogometaš Maribora in član vseh mlajših selekcij slovenske reprezentance Dino Hotić že dve leti in pol nastopa za belgijski Cercle Brugge. In klub iz prve belgijske lige je včeraj v 10. krogu tega tekmovanja svoje delodajalce popeljal do zmage na gostovanju pri Gentu (4:3). Dosegel je tri gole.

Dino Hotić je v svojih časih veljal za enega najboljših nogometašev v Prvi ligi Telemach, 2019 pa je bil po odličnih nastopih za Maribor blizu vpoklica tudi v slovensko reprezentanco. Selektor Matjaž Kek se zanj vseeno nikoli ni odločil, in čeprav je bil Hotić pred tem član vseh mladinskih selekcij Slovenije, bil pa je tudi član takratne B ekipe, se je odločil za menjavo nogometnega državljanstva.

V reprezentanco Bosne in Hercegovine ga je jeseni 2019 vpoklical takratni selektor zmajev Robert Prosinečki, Hotić pa je vabilo sprejel. V izbrani vrsti BiH je od debija 18. novembra 2019 do danes zbral štiri nastope, kmalu po menjavi reprezentance pa je sledila še menjava klubskega okolja.

Januarja 2020 se je danes 27-letni in nizkorasli (1,68 m) nogometaš poslovil od Maribora, za 1,2 milijona evrov odškodnine je okrepil vrste belgijskega prvoligaša Cercle Brugge.

Tam igra še danes, v tej sezoni je za predzadnjo ekipo belgijske Jupiter lige odigral vseh deset tekem. Do včeraj se v strelsko statistiko ni vpisal, nato pa je zablestel proti Gentu. Dosegel je hat-trick (gole je dosegel v 24., 59. in 75. minuti) ter Cerclu pomagal do pomembnih treh točk. Prvi gol za Hotićevo ekipo je sicer v 24. minuti  Ahoueke Denkey.

Odlično predstavo potrjuje tudi njegova ocena na Sofascore, kjer so mu analitiki podelili oceno 9,6, s čimer je bil najboljši posameznik tekme.