Novopečeni reprezentant državni prvak na Norveškem

Nogomet 12. Nov 202321:46 0 komentarjev
Nino Žugelj; FOTO: Profimedia

Na Švedskem in Norveškem, kjer nogometaši sezono končajo v koledarskem letu, sta že znana nova nogometna prvaka. Na Švedskem si je danes v zadnjem krogu naslov zagotovil Malmö, na Norveškem pa že dva kroga pred koncem Bodo/Glimt, pri katerem igra slovenski nogometaš Nino Žugelj, ki si je za novembrsko reprezentančno akcijo prislužil vpoklic selektorja Matjaža Keka.

Na Norveškem je prvak znan že dva kroga pred koncem.

Bodo/Glimt, kjer si kruh služi tudi slovenski reprezentant Nino Žugelj, si je predčasno zagotovil tretji naslov v zgodovini kluba, potem ko ima po zmagi z 1:0 proti Aalesundu zdaj neulovljiv naskok pred tekmeci.

Bodo/Glimt je zmagal tretjič v zadnjih štirih letih, le v prejšnji sezoni je niz prekinil Molde. Slovenski krilni napadalec je ob zmagi nad Aalesundom igral do 74. minute. Norveški prvaki sicer sodelujejo tudi v konferenčni ligi in so po štirih krogih v družbi Club Bruggea, Bešiktaša in Lugana na drugem mestu skupine D.

Drama na Švedskem

Malmö si je naslov zagotovil v zadnjem krogu prvenstva po zmagi z 1:0 proti Elfsborgu. O naslovu je na Švedskem prvič po letu 2009 odločal neposredni obračun dveh klubov v zadnjem krogu. Če bi Elfsborg dobil točko, bi bil prvak, Malmö je moral zmagati.

Odločilni dvoboj je bil nadvse napet, strelec edinega zadetka za domače je bil Isaac Kiese Thelen z bele točke v 55. minuti. A burno je bilo tudi ob igrišču, drugi polčas se je začel z enourno zamudo, potem ko so najprej gostujoči navijači s pirotehniko zažgali zaščitno mrežo pred svojim golom, domači pa so prav tako s pirotehniko sprožili požarni alarm in s tem povzročili posredovanje gasilcev, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Za Malmö je to 23. lovorika v zgodovini kluba, nasledil je lanskega prvaka, klub Häcken, ki je bil v tej sezoni tretji. Malmö si je z naslovom zagotovil tudi nastop v ligi prvakov za naslednje leto.