"Izstrelek" Ronalda za novo svetovno krono Reala

Twitter

Nogometaši madridskega Reala so v finalu svetovnega klubskega prvenstva z 1:0 premagali brazilski Gremio in s tem ubranili naslov. Za najboljšega igralca turnirja je bil proglašen vezist Reala, Luka Modrić.

Z zmago v Abu Dhabiju so ponovili lanskoletni uspeh. Edini zadetek na srečanju so gledalci videli v drugem polčasu, ko je bil v 53. minuti natančen Cristiano Ronaldo.

Portugalec je s 25 metrov ustrelil v smeri živega zidu, očitno tam opazil luknjo in izvrstno zadel. Nekaj minut kasneje je uradno najboljši igralec sveta mrežo zatresel še enkrat, a so sodniki opazili, da je bil njegov asistent Karim Benzema pred podajo v prepovedanem položaju.

Španska ekipa je imela premoč praktično celoten potek srečanja, večjo posest žoge, 20 udarcev (7 v okvir gola), Gremiu sploh niso dovoili ustreliti na gol! Evropski klubi so tako serijo zmag na svetovnem klubskem prvenstvu raztegnili na 6 let.