Evergrande do 13 zmage, jutri Šanghajski derbi

Getty images/ Masashi Hara

Guangzhou Evergrande je prišel do 13 zmage v letošnji sezoni potem, ko so na prvi tekmi 16. kroga Kitajske superlige s 3:1 premagali Tianjin Quanjian.

Domače moštvo, ki ima zgolj eno zmago v letošnji sezoni, je povedlo prek Yang Xuja v 5. minuti srečanja.

Evergrande ni potreboval dolgo, da je prišel do izenačenja potem, ko je v 16. minuti zadetek dosegel Yan Dinghao. Do polčasa se nato rezultat ni več spremenil.

V drugem delu so prišli gostje do preobrata. Brazilec Paulinho je po sijajni akciji v 68. minuti zadel za 2:1. Zmago Guangzhouja je potrdil Xu Xin v zadnji minuti srečanja.

V soboto ob 13:35 bo na sporedu derbi 16. kroga. V Šanghaju se boste pomerila mestna rivala Shanghai SIPG in Shanghai Shenhua. Prenos bo na Sportklubu 2.