Luka Zahović na Poljskem stopnjuje strelsko formo

Nogomet 27. Nov 202121:08 > 21:12 2 komentarja
Luka Zahović
Luka Zahović (z žogo) je v poljskem prvenstvu že pri šestih zadetkih. (Foto: Guliverimage)

Slovenski nogometni reprezentant Luka Zahović nadaljuje z uspešnimi predstavami na Poljskem. V 16. krogu tamkajšnjega prvenstva je njegov Pogon Szczecin s kar 5:1 premagal Lechio Gdansk in se pri vrhu izenačil z vodilnim Lech Poznanom.

Nekdanji napadalec Maribora ob zaključku leta kaže vse boljšo strelsko formo. Potem ko je zadel že v prejšnjem krogu proti Slask Wroclawu, se je med strelce vpisal tudi na današnji tekmi. Šestindvajsetletnik je ob visoki zmagi svojega Pogon Szczecina proti Lechii s 5:1 mrežo zatresel kar dvakrat, in sicer v 35. in 51. minuti, igrišče pa nato zapustil 26 minut pozneje, ko ga je zamenjal Maciej Zurawski.

“Lep večer za vse nas. Z našega vidika je bila to zelo dobra in zanimiva tekma. Verjamem, da je takšna zmaga zelo dobra. Bili smo boljša ekipa, čeprav je bilo očitno, da je tudi Lechia dobra ekipa, a smo pokazali kvaliteto,” po obračunu zadovoljstva ni skrival trener Pogona Kosta Runjaic.

Za slovenskega napadalca je to že šesti gol v poljskem prvenstvu, kar ga na lestvici najboljših strelcev uvršča na deveto mesto. Z devetimi zadetki vodi golgeter Slaska Erik Exsposito.

Pogon Szczecin je sicer danes vpisal deveto prvenstveno zmago, kar ga z 32 točkami uvršča na drugo mesto. Enako število točk je doslej osvojil tudi vodilni Lech Poznan, ki ima tekmo manj.