Miha Zajc junak carigrajskega derbija

Nogomet 10. Apr 202221:32 > 22:44 0 komentarjev

Fenerbače je v 32. krogu turškega prvenstva z 2:0 ugnal mestnega rivala Galatasaray. Zmago domačih je z zadetkom v 26. minuti tlakoval ravno slovenski reprezentant Miha Zajc.

Čeprav se ob pogledu na lestvico ne zdi, je carigrajski derbi vedno zanimiv. Nič drugače ni bilo v nedeljo, ko je Fenerbahče gostil Galatasaray.

Prvič se je mreža zatresla v 26. minuti, ko je svoj osmi prvenstveni zadetek dosegel slovenski reprezentant Miha Zajc. Zmago Fenerja je v drugam polčasu potrdil še Serdar Dursun.

Zadetek Mihe Zajca:

“Za nami je res odlična tekma. Mislim, da smo prevladovali v tekmi od začetka do konca in smo si zaslužili zmago. Vso tekmo smo imeli nadzor. Hvala našim navijačem. Od začetka tekme podpirali. Zelo sem vesel tako rezultata kot doseženega gola,” je po zmagi na mestnem derbiju povedal 27-letni Šempetrčan.

Fenerbahče je se četrto zaporedno zmago poskočil na drugo mesto, za vodilnim Trabzonsporjem pa zaostaja kar 13 točk, zato je sanj o naslovu praktično že konec.

Galatasaray z 41 točkami ostaja na skromnem 14. mestu.