Rusija in Hrvaška zanesljivo odprli evropsko prvenstvo

Nogomet 21. Jan 202222:37 0 komentarjev

Nogometni reprezentanci Rusije in Hrvaške sta upravičili vlogi favoritinj v uvodnem krogu skupine C evropskega prvenstva v futsalu na Nizozemskem. Rusi so s 7:1 premagali debitantko Slovaško, Hrvaška pa je bila s 3:1 boljša od Poljske.

Rusija je že v prvem nastopu pokazala, zakaj sodi med glavne favorite za naslov. Čeprav je v startu tekme zaostala, je v nadaljevanju napolnila mrežo Slovaške. Artem Antoškin je dosegel prvi “hat-trick” na tem evropskem prvenstvu.

Rusija, ki je bila evropski prvak 1999, je na zadnjih štirih evropskih prvenstvih igrala v polfinalu. Pred štirimi leti v Stožicah je osvojila bronasto medaljo, na prejšnjih treh v Srbiji, Belgiji in na Hrvaškem pa je sklonjenih glav zapustila finale.

Hrvaška, ki se je na prvenstvo uvrstila v šestimi zmagami v kvalifikacijah, je v večernem dvoboju premagala Poljsko. Vsi zadetki so padli v prvem polčasu. Poljska je izenačila v 14. minuti, le deset sekund pozneje pa je Hrvaška znova vodila. Tretji gol je nato dosegla tri minute pred odmorom.

V soboto se bodo predstavile še reprezentance v skupini D. Ob 14.30 se bosta pomerila Gruzija in Azerbajdžan, ob 17.30 pa se bodo podprvaki iz Ljubljane 2018 Španci udarili z Bosno in Hercegovino.

Slovenija, ki je za uvod remizirala z Kazahstanom 4:4, bo naslednjo tekmo igrala v ponedeljek ob 17.30 proti Italiji.