Obalni pobeg Radomelj iz rdeče cone (VIDEO)

Nogomet 21. Feb 202317:13 0 komentarjev
Veselje igralcev NK Radomlje po pomembni obalni zmagi; Foto: Jure Banfi

Nogometaši Radomelj so na odprtju 23. kroga Prve lige Telemach z 2:1 premagali FC Koper. S tem so se "mlinarji" odlepili z dna lestvice in če bi bilo prvenstva konec danes, bi si varovanci Oliverja Bogatinova zagotovili obstanek.

Radomljani so tudi po tretji tekmi spomladanskega dela neporaženi.

Še več, v Kopru so dosegli prvo zmago po koncu julija. Na roko jim je šlo dejstvo, da so Primorci hitro ostali na igrišču z igralcem manj, mož odločitve pa je bil Ester Sokler z dvema zadetkoma.

Radomljani, ki so v uvodnih dveh krogih spomladanskega dela remizirali proti Gorici in Muri, so vsaj začasno skočili na osmo mesto. Koprčani, ki jih tokrat zaradi kazni ni vodil Zoran Zeljković, pa so za zdaj četrti.

Prvih 20 minut tekme na Bonifiki ni prineslo posebej razburljive predstave. A v 25. minuti je Koper ostal na igrišču z igralcem manj, saj je Omar Correia takrat zaradi prekrška dobil še drugi rumeni karton in posledično rdečega.

Radomljani so številčno prednost unovčili v 42. minuti. Takrat je Rudi Požeg Vancaš naredil napako in žogo podal proti Maju Mittendorferju, a jo je prestregel Sokler, ki je nato prišel sam pred Adnana Golubovića in ga premagal za 1:0. Ob koncu polčasa so imeli svojo priložnost tudi Koprčani, vendar po kotu Andrej Kotnik ni bil uspešen s strelom z glavo.

So pa Koprčani odločno začeli drugi polčas in v 51. minuti tudi izenačili, potem ko je po podaji Luke Vešnerja Tičića z desne strani v osrčju kazenskega prostora iz prve streljal Kotnik in z nizkim strelom matiral Emila Velića.

Štiri minute pozneje so bili Radomljani spet v prednosti, ko je po podaji z desne strani z glavo spet zadel Sokler. Malce pozneje je Velić posredoval po prostem strelu Kopra, slednji pa je malce zagrozil tudi v 70. minuti, vendar so bili zaporedni streli v isti akciji preslabi za novo spremembo izida.

V 75. minuti je Madžid Šošić poskrbel, da je imel nekaj dela domači vratar Golubović, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, do konca tekme pa gosti domačim niso dovolili več kakšne posebej nevarne akcije, tako da so prišli do pomembne zmage v boju za obstanek.

Koper bo v 24. krogu v soboto gostil Olimpijo, Radomlje pa sežanski Tabor.

Koper – Radomlje 1:2 (0:1)

KONEC TEKME

76. minuta: Z roba kazenskega prostora je ne premočno, a natančno, meril Madžid Šošić. Golubović se je moral kar pošteno potruditi, da je strel odbil.

59. minuta: Ševelj je na robu kazenskega prostora za dres vlekel prodirajočega Bedeja Osujija in si prislužil karton. Nigerijec je kar sam izvedel prosti strel in stresel desno vratnico.

55. minuta: GOOOOOOOL! Gostje so zopet v prednosti. Vicko Ševelj je pogled usmeril proti vratom, v srcu kazenskega prostora zagledal Soklerja, mu natančno podal na “betico”, slednji takih priložnosti ne bo zapravljal.

51. minuta: GOOOOOOOL! Vodstvo gostov je zdržalo le dobrih pet minut. Kanarčki so pritisnili proti vratom, Vešner Tičič se je znašel na desni strani kazenskega prostora pokrit z dvema igralcema Radomelj, žogo natančno spravil v sredino, kjer je z volej udarcem, kot že ničkolikokrat letos, zablestel Andrej Kotnik.

POLČAS

45.+1 minuta: Koper je iz kota iztržil strel z glavo povratnika v ekipo, Andreja Kotnika, njegov strel je eden izmed članov gostujoče obrambe odbil tik ob vratnici v kot. Iz tega se ni izcimilo nič in tako gresta ekipi na odmor z izidom 0:1.

43. minuta: GOOOOOOOOL! Razigrani gostje so po izgubljeni žogi Rudija Požega Vancaša izigrali koprsko obrambo, Ester Sokler je prišel do strela z desnico v kazenskem prostoru ter ukanil Adnana Golubovića.

30. minuta: Nuhanović je srce ekipe “mlinarjev”, zato prejema številne udarce. Zdaj ga je ustavil Nikola Krajinović in tudi on je zagledal rumeno.

25. minuta: Rdeč karton!!! Correa gre pod prho, potem ko je Sandiju Nuhanoviću nepazljivo nastavil podplat in zamudil s startom. Radomlje v številčni prednosti!

8. minuta: Omar Correia je ustavil protinapad Radomelj in si prislužil rumeni karton. Pameten prekršek, ki je terjal svoj davek.

6. minuta: Luka Vešner Tičić je prišel do odprtega strela z roba kazenskega prostora. Emil Velić je bil dobro postavljen in žogo izboksal.

Začetni enajsterici:

Koper: Golubović, Koderman, Bilić, Mittendorfer, Palčič, Vešner Tičić, Wilkins, Correia, Požeg Vancaš, Kotnik, Osuji.

Radomlje: Radomlje: Velić, Cerar, F. Čuić, Hrvoj, Korun, Marković, Nuhanović, Ouro, Ševelj, Sokler, Vrhovac.

Stadion Bonifika, sodniki: Matoša, Mikača, Salkić.

Strelci: 0:1 Sokler (42.), 1:1 Kotnik (51.), 1:2 Sokler (55.).

Koper: Golubović, Koderman, Bilić, Mittendorfer, Palčič, Vešner Tičić (od 82. Barišić), Ochieng (od 28. Krajinović), Correia, Požeg Vancaš (od 46. Edomwonyi), Kotnik, Osuji (od 73. Nkada).
Radomlje: Velić, Vrhovac, Korun, Ševelj, Marković (od 85. Ivetić), Hrvoj, Ouro (od 60. Sever), Nuhanović, Cerar (od 67. M. Čuić), Sokler (od 85. N’Landu), F. Čuić (od 60. Šošić).

RK: Correia (25.).