Olimpija naletela na razpoložene Domžale

Nogomet 12. Mar 202317:15 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v tekmi 26. kroga Prve lige Telemach premagali Olimpijo s 4:1 (3:0).

Ljubljančani so imeli ob razpletu drugih tekem tega kroga priložnost, da prednost pred zasledovalci povečajo na 19 točk. A so tokrat naleteli na razpoloženega tekmeca iz sosednjih Domžal, gostje so po izjemno učinkovitem prvem delu na koncu iz Stožic odnesli vse tri točke. Tako je zdaj na vrhu lestvice zeleno-bela zasedba ostala pri 60 točkah, Domžalčani ostajajo četrti, a so zdaj z 42 točkami le še dve za Mariborom in Celjem.

V prvem delu je šlo gostom vse po načrtih. Hitro so prevzeli pobudo in tudi prvi nanizali nekaj lepih priložnosti, prva sta od daleč poskušala Slobodan Vuk in Franko Kovačević, potem je vratarja Matevža Vidovška Kovačević preizkusil še v eni akciji, a je bil v 15. minuti Vidovšek uspešnejši.

Ista igralca sta bila vpletena tudi v akcijo v 22. minuti, toda takrat je bil Kovačević prehiter, Vidovšek pa ga je podrl v kazenskem prostoru. Enajstmetrovko je uspešno izvedel prav Kovačević.

Na 2:0 so gostje povišali po hitri in enostavni akciji v 36. minuti, ko je Kovačević z leve strani kazenskega prostora natančno podal pred gol, kjer je žogo s kakšnih osmih metrov Žiga Repas pospravil v gol.

Že v sodnikovem dodatku prvega polčasa pa so gostje udarili še tretjič. Po akciji na desni strani ob zadnji liniji igrišča je žoga prišla pred vrata, najprej je Vuk nastreljlal Vidovška, a se je žoga odbila nazaj do njega, tako da jo je zgolj potisnil v mrežo.

Olimpija je imela v prvem delu le dve resnejši priložnosti, najprej je po strelu Svita Sešlarja obramba gostov žogo odbila v kot, v 39. minuti pa je bil po obratu nevaren Admir Bristrić, a je žoga odletela tik ob vratnici.

Začetek drugega dela je nakazal, da bodo domači odločno napadli. Začeli so z zadetkom po prostem strelu, toda gol Đorđeja Crnomarkovića z glavo po pregledu v sobi za Var zaradi prepovedanega položaja ni obveljal. Domači so nadaljevali pritisk, veliko več dela kot v prvem polčasu je imel domžalski vratar Ajdin Mulalić.

Klonil pa je v 63. minuti, ko je po še enem prostem strelu žoga po udarcu Aljaža Krefla najprej zadela živi zid, potem pa padla na nogo Kvesiću, ki jo je poslal v mrežo.

A so Domžalčani hitro ohladili domače upe. Že v naslednji akciji v 66. minuti so spretno izigrali obrambo zeleno-belih, Mirko Mutavćić je podal pred gol, kjer je bil še drugič na tekmi natančen Kovačević.

Izid 4:1 je tudi umiril Olimpije napade. Domači so sicer še imeli terensko premoč, toda Mulalić in domžalska obramba do konca nista več klonila, tako da so se v lokalnem derbiju visoke zmage veselili Domžalčani.

V naslednjem krogu bodo nogometaši Olimpije v sredo gostovali v Celju, isti dan pa bo na sporedu tudi lokalni obračun Domžalčanov in Radomljanov.

Olimpija – Domžale 1:4 (0:3)

Stadion Stožice, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Klančnik.
Strelci: 0:1 Kovačević (25./11-m), 0:2 Repas (36.), 0:3 Vuk (45.), 1:3 Kvesić (63.), 1:4 Kovačević (66.).
Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Elšnik, Ratnik, Crnomarković, Bristrić, Kvesić, Sešlar, Estrada, Doffo, Krefl.
Domžale: Mulalić, Mutavčić (od 69. Podlogar), Đurić, Kovačević (od 87. Hasanbegović), Repas (od 87. Fazlić), Nwankwo, Pišek (od 69. Markuš), Strajnar, Brecl, Vuk (od 77. Offenbacher), Husmani.
Rumeni kartoni: krefl, Crnomarković, Doffo; Mutavčić, Offenbacher.

KONEC TEKME!

92. minuta: Sešlar je imel priložnost, da zniža zaostanek Olimpije, a je Mulalić ubranil njegov poskus.

86. minuta: Doffo je postal nevaren predložek v kazenski prostor Domžal, a je podajo uspešno prestregel Mulalić.

Zadetek Kovačevića:

66. minuta: GOOOL! 4:1 za Domžale! Gosti so nemudoma odgovorili s svojim zadetkom. Sijajno akcijo, v kateri so povsem izigrali tekmeca, je zaključil Kovačević in dosegel še drugi zadetek na tekmi.

Zadetek Kvesića:

63. minuta: GOOOL! 1:3! Olimpija je znižala zaostanek. Po prostem strelu Olimpije se je žoga odbila od živega zidu do Kvesića, ki je nato brez težav premagal Mulalića.

59. minuta: S precejšnje oddaljenosti je Mulalića poskušal premagati Estrada, a bil s strelom po sredini vrat neuspešen.

58. minuta: Kvesić je atraktivno preigraval v kazenskem prostoru Domžal, nato pa mu je strel blokiral Strajnar.

56. minuta: Visok zaostanek Olimpije je poskušal znižati Bristić, vendar zadel le zunanji del mreže.

Zadetek Vuka:

45. minuta: GOOOL! 3:0 za Domžale! Domžale so še povišale svoje vodstvo, potem koje v sodnikovem dodatku z neposredne bližine Vidovška matiral Slobodan Vuk!

37. minuta: S približno enajstih metrov je iz obrata gostujočega vratarja skušal presenetiti Bristić, a bil premalo natančen.

Zadetek Repasa:

36. minuta: GOOOL! 2:0 za Domžale! Franko Kovačević je sijajno vtekel v kazenski prostor in nato podal do Žige Repasa, ki je podvoil vodstvo  Domžal.

29. minuta: Z razdalje je na drugi strani poskusil Doffo, vendar za las zgrešil domžalska vrata.

27. minuta: Nova priložnost za goste, potem ko je z razdalje poskusil Repas, a njegov strel Vidovšku ni povzročil težav.

25. minuta: GOOOL! 1:0 za Domžale! Potem ko je Franko Kovačević ušel Ratniku, se je ta znašel pred Olimpijinem vratarjem Vidovškom, ki je v svojem 16-metrskem prostoru nespretno pokosil Hrvata. Najstrožjo kazen je nato uspešno realiziral prav Kovačević in s svojim sedmim golom v sezoni Domžale popeljal v vodstvo.

19. minuta: Sešlar je z desne strani prodrl v kazenski prostor Domžal, a je njegov posksu še pravočasno blokiral Đurić.

13. minuta: Znova je bilo nevarno v kazenskem prostoru domačih. Po podaji iz outa je Nwankwo žogo z glavo podaljšal do Kovačevića, ki pa ob dobrem pokrivanju Ratnika ni zmogel priti do uspešnega zaključnega strela.

12. minuta: Domžale so krenile v protinapad, do zaključnega strela pa je prišel Slobodan Vuk, a zgrešil vrata Olimpije.

Začetni postavi:

Olimpija: Vidovšek, Ratnik, Crnomarković, Estrada, Sualehe, Krefl, Doffo, Elšnik, Sešlar, Kvesić, Bristić.

Domžale: Mulalić, Mutavčić, Đurić, Kovačević, Repas, Nwankwo, Pišek, Strajnar, Brecl, Vuk.