PLT: Radomlje in Domžale nadigrale ljubljanska prvoligaša

Nogomet 12. Mar 202319:53 > 21:09

26. krog Prve lige Telemach se je zaključil z zmago Radomelj, ki so v domžalskem Športnem parku s 3:1 premagal Bravo. Pred tem so se zmage veselile tudi Domžale, ki so bile boljše od Olimpije s 4:1. Maribor je v soboto gostil Tabor in se moral zadovoljiti le s točko (1:1), Celjani pa so na Bonifiki ugnali Koper z 1:0.

Nogometaši Radomelj nadaljujejo z dobrimi predstavami v spomladanskem delu prvenstva, v katerem so doslej vpisale le en poraz. Tokrat so pred domačmi gledalci s 3:1 ugnale Bravo, ki je še na deseti tekmi zapovrstjo ostal brez treh točk. Tekmo so sicer bolje odprli Ljubljančani, ki so povedli v 25. minuti po avtogolu Ognjena Gnjatića. A mlinarji so odgovorili v izdihljajih prvega polčasa, ko je izenačil Filip Čuić. V drugem polčasu so nogometaši trenerja Oliverja Bogatinova zaigrali še bolje, terensko premoč pa kronali z zadetkom Esterja Soklerja v 78. minuti. Prvo domačo zmago v letošnji sezoni je nato le sedem minut pozneje potrdil Uroš Korun.

Zadetek Uroša Koruna:

Domžale nadigrale nemočno Olimpijo

Nogometaši Domžal so dobili derbi ljubljanske kotline, potem ko so v Stožicah s 4:1 premagale Olimpijo in ji zadale še četrti prvenstveni poraz v sezoni. Gosti so odigrali eno najboljših predstav letos, saj so že po prvem polčasu vodili s kar 3:0. Kot prvi je mrežo zmajev z najstrožje kazni zatresel Franko Kovačević v 25. minuti, v 36. je bil uspešen Žiga Repas, njihovo vodstvo pa je tik pred odhodom na odmor še povišal Slobodan Vuk.

Olimpija je v nadaljevanju zaigrala še napadalneje in v 63. minuti prek Maria Kvesića znižala zaostanek, a so Domžale odgovorile le tri minute pozneje, ko je še drugi zadetek na zelo dinamičnem obračunu dosegel Kovačević za končno zmago rumenih s 4:1.

Gol Franka Kovačevića za končnih 4:1 za Domžale:

Ikwuemesi poglobil krizo Kopra

Koprčani so bolje začeli dvoboj s Celjani in v 12. minuti zapravili nemogoče. Po podaji s kota Luke Vešnerja Tičića je do strela neoviran prišel Omar Correia, a njegov strel je čudežno ubranil vratar Celja Matko Obradović. Deset minut kasneje so do priložnosti prišli tudi gostje, ki so preko Aljoše Matka zatresli okvir vrat Kopra.

V drugem delu so bolje igrali Celjani, ki so pritiskali in imeli zrelejše priložnosti od svojih nasprotnikov. Pritisk se jim je poplačal v 86. minuti, ko je rezervist Charles Ikwuemesi po podaji Lovra Bizjaka zabil za pomembno zmago Grofov. Ti so na tretjem mestu zdaj izenačeni z drugim Mariborom, Koper je šesti, v spomladanskem delu sezone še ne pozna zmage.

Gol Ikwuemesija za zmago:

Razočaranje Mariborčanov doma proti Taboru

Mariborčani so si kljub podjetnejši igri proti Taboru doma priigrali le točko, kar jim v planih za preboj v evropska tekmovanja ne pomaga.

V celoti gledano so si vijoličasti pripravili precej večje število priložnosti, zlasti v zadnjih dvajsetih minutah so močno pritisnili na gol “češnjic” a se morali na koncu sprijazniti le z remijem. Rdeče-črni tako v spomladanskem delu prvenstva ostajajo edina neporažena ekipa, jim je pa to bolj slaba uteha, glede na to, da je bil to njihov peti zaporedni remi.

Prvi so zadeli gostje, ki so v 59. minuti izkoristili zmedo v kazenskem prostoru Mariborčanov, Max Watson je nerodno posredoval, žogo je po podaji Sache Marasovića v gol spravil Francoz Nabil Khali.

Mariborčani so kmalu izenačili, čez šest minut je iz kota podal Rok Kronaveter, našel Svena Šoštariča Karića, ki je žogi rahlo spremenil smer ter našel mrežo.

Do konca srečanja so imeli vijoličasti kopico priložnosti, najlepšo deset minut pred koncem, ko je Josip Iličić zadel prečko, a je ostalo pri po enem zadetku na vsaki strani.

Nov krog je na sporedu že med tednom, v sredo aktualni prvaki gostujejo pri Bravu, Tabor bo v četrtek doma pričakal primorske rivale, Gorico.

Goričani bodo sanjali zapravljene priložnosti

Na prvi tekmi 26. kroga Prve Lige Telemach v Novi Gorici nismo videli zmagovalca. Goričani so dolgo vodili, a niso zdržali in na koncu Muri dovolili, da pride do izenačenja (1:1). Goriška zasedba, pri kateri je prvič na klopi sedel novi strateg Edy Reja, je bila do 80. minute v igri za zmago, toda v končnici tekme so izbranci Dejana Grabića, ki ni mogel računati na kaznovanega Mirlinda Dakuja, izenačili ter prišli do točke. Skupaj jih imajo zdaj na petem mestu 38. Gorica pa je pri 19 točkah, kolikor jih imata ob tekmi manj njena tekmeca za obstanek Radomlje in Tabor iz Sežane.