Panathinaikos prekinil črn niz, Šporar v polno

Nogomet 5. Feb 202318:02 0 komentarjev
Andraž Šporar je prišel do novega gola v grški superligi. FOTO: Guliverimages.

Panathinaikos je po dveh porazih spet prišel do polnega izkupička. V grškem prvenstvu je v Atenah z 2:0 premagal Lamio. Končni izid je postavil Andraž Šporar.

Panathinaikos je bil v grški superligi dolgo časa neporažen in je prepričljivo vodil, potem pa je v zadnjih tednih močno padel v formi in v zadnjih štirih tekmah doživel tri poraze. Dva na zadnjih dveh tekmah, ki ju je odigral. Tokrat je prišel do zmage, z 2:0 je doma odpravil Lamio.

Tudi s slovensko pomočjo. Adam Gnezda Čerin je bil pri Panathinaikosu tudi tokrat na igrišču od prve do zadnje minute, medtem ko je Andraž Šporar tekmo začel na klopi in na igrišče prišel v 82. minuti, deset minut pozneje pa postavil končni izid. To je bil njegov sedmi prvenstveni gol sezone za Panathinaikos, za katerega Benjamin Verbič ni igral.

Panathinaikos se je z zmago vrnil na vrh lestvice in za točko prehitel atenski AEK, ki pa je odigral tekmo manj.